Skocz do zawartości

Lusterko się przestawia po odpaleniu


CK530D

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pytanie mam czy ktoś miał podobnie: przy rozkładaniu lusterek to od kierowcy otwiera się do szyby przedniej. Składam więc je i muszę lekko przytrzymać przy ponownym otwieraniu, wtedy ustawia się dobrze ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika odchyla się znowu do przodu jakieś 2 cm. Jakieś poziomowanie jest w tym czy przeskoczyło na jakimś trybie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja jakiś czas temu miałem podobny problem. Przy rozkładaniu lusterko kierowcy mijało właściwą pozycję i odchylało się w kierunku przedniej szyby. Najbardziej irytujące było to że po właściwym ustawieniu lusterka "ręcznie" potrafiło samo się przestawić np w nocy. Naszukałem się po forach, próbowałem różnych kombinacji, przymierzałem się już nawet do wymiany lusterka zniechęcony poradami że np trzeba rozbierać lusterko, coś tam grzebać, dorabiać, przycinać itp. Ale znalazłem jeden post (nie pamiętam gdzie, jakieś zagraniczne forum) z poradą jak minimalnym wysiłkiem spróbować rozwiązać problem i... zadziałało :D Do dziś zero problemu (już z pól roku). Pomógł... preparat Wurth. Nie pamiętam dokładnie, ale na 90% był to odrdzewiacz w sprayu. Na allegro za ok 12zł. Jedyne co zrobiłem to niczego nie rozbierając zapuściłem tego Wurtha do mechanizmu. Odczekałem 2 godziny i lusterko zaczęło normalnie ustawiać się tam gdzie powinno. Przedmuchałem jeszcze, starając się wydmuchać ewentualny syf, zapsikałem jeszcze kapkę Wurtha i po problemie. Profilaktycznie zrobiłem to samo z drugim lusterkiem choć działało dobrze. Na pierwszy strzał spróbował bym tego bo koszt i wysiłek minimalny, a jeśli problem jest ten sam co u mnie to spora szansa że pomoże. Z tego co wyczytałem to u mnie najprawdopodobniej zakleszczył się pin który wskakuje w odpowiedni rowek gdy lusterko znajdzie się we właściwym położeniu. Kombinując z lusterkiem wielokrotnie słyszałem jak wskakiwał ale nigdy nie tam gdzie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Lusterko rozebrałem z zewnątrz ale bez odkręcania od drzwi. Mechanizm od składania psiknąłem preparatem do czyszczenia potencjometrów, doczekałem chwile i od razu lusterko zaczęło się blokować tam gdzie trzeba. Poprawiłem później wd40 i do dziś mam spokój. Dzięki za pomoc i polecam takie rozwiązanie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.