Skocz do zawartości

Klepanie pod maską 320d


dexter1269

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Bmw 320D 150KM,objawilo mi sie klepanie pod maską,czym więcej gazu tym bardziej słyszalne,podłaczylem pod kompa auto i na biegu jałowym przy rozgrzanym aucie był bład EGR-bład został skasowany.A dawkowanie paliwa odpowiednio dla 1,2,3 cylindra pokazuje 0.00 a dla 4 cylindra 0.60.Dodam ze auto nie kopci i ma normalną moc.Teraz pytanie czy obstawiać na wtrysk i go wyciagać? czy szukac gdzie indziej przyczyny.Na wolnych obrotach bardzo słabo słyszalny jest dzwiek klepania.Prosze o jakies sugestie

Edytowane przez dexter1269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciepłym silniku sprawdz jeszcze raz

dawkowanie paliwa odpowiednio dla 1,2,3 cylindra pokazuje 0.00 a dla 4 cylindra 0.60.

Chyba że za wyniki jesteś pewien.

Inna sprawa do wypadało by dobrze obsłuchać , może jakieś nagranko ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dopisz 320d do tytułu, bo temat zostanie zamknięty.

Czym były sprawdzane korekcje wtryskiwaczy? Bo to niemożliwe żeby na trzech było 0.0 a na jednym 0.6, bo wszystkie razem mają dążyć do 0.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem aż takim laikiem żeby nie rozroznić dwumasy :) nie usciśliłem pytania,a chodzilo mi o to czy wtrysk może klepać aż tak.Jutro ściagam wtrysk,troche cięzko sie zabrać za to bo to 4 i wiecej roboty,mam drugą bumę to przełoze wtrysk i zobaczymy.Po podłaczeniu kompa anomalie wykazał 4 wtrysk na biegu jałowym czyli 0.60 a reszta miala wynik 0.00.Chodzilo mi głównie tez o to czy to jest anomalia czy prawidlowe wskazanie.Bo atualnie tylko to mnie niepokoi.Sprawdzane było jakimś tam testerem w serwisie Bosch,ale chłopina ktory to obslugiwal nie miał pojecia z czym co,potrafi tylko podpiąć kompa i kasowac błedy i doczytywac.Podjechalem z zamiarem sprawdzenia wlasnie korekcji.Dzięki maniek21112 bo tez mi się wydaje że bedzie cos z wtryskiwaczem,chodzilo mi o to zeby ktos potwierdził ze te 0.6 nie jest normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie 0.6 jest nienormalne tylko pozostałe trzy 0.0 :roll: kup interfejs, ściągnij inpa i sam sprawdź korekcje, ewentualnie może ktoś z okolicy Kłodzka poratuje przysługą :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.