Skocz do zawartości

Alufelgi BMW E61 LCi


OffLife

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam BMW E61 z 2008r. i mam pytanie dotyczace felg, chcialbym kupic nowe felgi ale nie wiem czy beda pasowaly, dokladnie chodzi mi o ten model;

http://allegro.pl/nowe-felgi-r320-pasujace-bmw-f10-f11-f30-e90-m5-19-i5691097002.html

Jezeli pasuja to jakie opony jeszcze do tego ??

Pozdrawiam

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będą pasować.

Ma za duże ET (odsadzenie) które wynosi 38, w E60tkach przy 8,5 cali szerokości felgi ET powinno wynosić 20!

Więc te felgi mogą ocierać w środku o zawieszenie, a nawet gdyby nie to strasznie głupio by wyglądało!

Druga sprawa to że to chińczyk, ja ich kompletnie nie polecam!

Wyginają się jak zapałki, co pół roku do prostowania po naszych pięknych drogach... albo ORI fele albo jakiejś renomowanej firmy, np. BBS, OZ czy choćby taki Ronal czy Borbet.

Naprawdę kolego, daruj sobie china i zainwestuj w coś lepszego, choćby używanego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w niemczech i tu drogi sa troche lepsze, ale mniejsza z tym, Napisz jakie powinny byc dokladnie felgi 19cali do e61 na przod 8,5 a na tyl 9,5. Jakie et i tak dalej

 

Spotklem sie tez z takim rozmiarem

19 ZOLL ALUFELGEN

 

8,5X19 ET-18

ORIGINAL BMW TEILENUMMER: 8036948

ODER

2X9,5X19 ET-32

ORIGINAL BMW TEILENUMMER: 8036949

 

Podobno pasuje do e61 a na tyl jest et32 az

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są felgi do wersji X, czyli z napędem na 4koła!

Wersja X, ma z tyłu z reguły dwa razy większe ET niż z przodu bo jest inna oś (czyt. piasta itp).

Jeżeli Masz normalną wersję, czyli bez Xa, to musisz mieć felgi z przodu i z tyłu o ET około 20, np. przód 8,5cala-et20, z tyłu 10cali-et15.

Pamiętaj! Im większe ET tym felga bardziej będzie schowana do środka, w sumie nie wiem do końca jakie jest minimalne ET dla E60tki z napędem na tylną oś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wersja X, ma z tyłu z reguły dwa razy większe ET niż z przodu bo jest inna oś (czyt. piasta itp).

Odgrzewam kotleta, aby czasem nikt się nie "naciął".

Wersja X ma TAKIE SAMO ET z przodu jak i z tyłu! ET jest inne (43) niz w "ośce" (20). Jednak na obu osiach ET ma taką samą wartość: 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.