Skocz do zawartości

Problem z CD i nawigacją Profesjonal LCI


macio116

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E60 LCI 2007r. Od pewnego czasu mam problem z napędem CD i DVD. Napęd CD ma spore problemy z czytaniem płyt z muzyką (płyty oryginalne audio CD kupione w empiku). Przeważenie nie może odczytać płyt, czasami bywa, że załapie. Napęd DVD nawigacja nie czyta płyty z mapą, wcześniej załapywała, teraz już wcale nie czyta czasami jest problem żeby wyjąć płytę z mapą z napędu. Sprawa jest o tyle dziwna, że jak włożę płytę audio CD do napędu DVD od nawigacji to czyta bez problem. Wiem, że można kupić sam nowy napęd DVD w ASO koszt 400zł. Na allegro koszt 470zł :lol: i objawy, jakie są opisane pasują do uszkodzenia nawigacji http://allegro.pl/naped-dvd-z-laserem-professional-ccc-bmw-x6-x5-e60-i5684854291.html , ale jeśli czyta płyty audi CD to czy to pomoże? No i co z napędem CD. Może ktoś miał podobne objawy w wersji LCI Profesjonal?

Ps. Próbowałem czyścić napędy płytą do czyszczenia, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tu ale w szkole elektronicznej profesor od praktyk uczył nas ze lasery wytrzymują wszystko, kurz i normalne użytkowanie XX lat a problemem we wszelkiej maści napędach czy to domowe dvd czy radio zazwyczaj okazywały się silniczki napędzające płytę, po prostu z czasem za wolno obracał płytę i laser nie mógł jej wczytać, często naprawiałem domowe odtwarzacze dvd czyt tzw boomboxy poprzez wymianę silniczka od jakiegoś starego napędu cd z komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z napędem navi DVD nie aktualny. Okazało się, że płyta od navi jest uszkodzona, po pożyczeniu od kumpla śmiga aż miło. Zostaje jeszcze temat CD. Czasami załapie płytę i jest ok., a czasami nie czyta (płyty oryginalne). W sumie to mało istotne, bo mam USB, ale lubię jak w aucie wszystko działa tak jak powinno :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta czyszcząca to półśrodek wyczyszczenie samej soczewki to nie wszystko, kurz zbiera się również pod soczewką czyli na lusterku odbijającym laser. Jeżeli to tylko kwestia przybrudzenia to laser do wanienki ultradźwiękowej i alkoholu izopropyolowego, jeżeli to nie pomoże to laser się kończy i wymiana na nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta czyszcząca to półśrodek wyczyszczenie samej soczewki to nie wszystko, kurz zbiera się również pod soczewką czyli na lusterku odbijającym laser. Jeżeli to tylko kwestia przybrudzenia to laser do wanienki ultradźwiękowej i alkoholu izopropyolowego, jeżeli to nie pomoże to laser się kończy i wymiana na nowy.

 

 

Dzięki za podpowiedź. Też tak myślę że porządne czyszczenie, a jak nie to wymiana. Orientuje się ktoś może jakiego producenta jest laser w CD wersji LCI 2007r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.