Skocz do zawartości

E39 530D 1999 problem z automatyczną skrzynią.


y46coq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż pacjent to bunia przedlift 3.0 diesel w automacie

w skrzyni został wymieniony jakiś czas temu olej razem z filtrem i wszytko było ok aż do pwenego momentu gdy jadę sobie na D i przy predkości około 80 km/h nagle auto zaczyna zwalniać aż do zatrzymnia. próbowałem przeżucać biegi na + - gdy zatrzymałą się. nie reagowała na R a gdy próbowałem na odpalonym silniku włączyć P było słychać zgrzytanie takie jak w manualnej skrzyni by chciało się bieg wrzucic bez sprzęgła.

Auto trafiło na lawecie do mechanika ten podniósł auto na podnośniku zakręcił kołami i po chwili skrzynia działa jak należy ??????

 

zrobiłem z 1000km i podobna sytuacja. auto trafiło znowu do mechanika na podnośnik zakręcone kołami i znowu działa :/

po nastepnych jakichś 500 km zrobionych bunią znow brak biegów postanowiłem zrobić coś w podobie do tego co mechanik wiec próbowałem przepchnąc ją by koła się zakręciły i do przodu i do tyłu ale nic. mechanik stwierdził że jakiś zawór w skrzyni musi się zacinać ale on nie zajmuje sie automatami więc odesłał mnie do servisu gdzie tylko takimi skrzyniami się zajmują. umówilem się na wizytę i traf chciał że wieżdzając w bramę do tego serwisu auto odnówiło posłuszeństwa.

mechanik od automatu stwierdził że nigdy nie miał takiego przypadku. mówił że z reguły zawsze jakiś bieg powinien dziłać.

 

powiedził ze może zawory na płycie /któryś z nich od wymiany/ - sama robocizna 900 + części

albo zawór na pompie ale to już cala skrzynia do rozebrania i to 2000 + części

 

moje pytanie brzmi czy ktoś miał taki przypadek i może to jakaś pierdoła a nie tle forsy wyladować ????

 

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.