Skocz do zawartości

X3 E83 podgrzewane fotele


ULOK

Rekomendowane odpowiedzi

Inne pytanie:

Mam uszkodzoną mate grzewczą na siedzeniu kierowcy (brak możliwości naprawy za dużo uszkodzeń) w jej miejsce chce włożyć mate uniwersalną tylko pytanie.Stara mata ma 3 przewody,a nowa będzie miała 2.

1=plus

2=minus

a 3=?

Nowa mata na pewno będzie działać tylko do czego jest ten trzeci przewód w starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeci kabel bedzie pewnie czujnikiem temperatury.

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/11_zpsyzmdhajb.jpg

 

Niestety co do tylnich stolkow w E83 nic nie znalazlem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego właśnie o to mi chodziło.Z tym czujnikiem to by się zgadzało bo aktualnie mam odłączone grzanie tylka grzeje tylko oparcie i tak mi się Właśnie zdawało że cały czas grzeje na max bez różnicy ile kresek jest włączone.Tylko potrzebowałem potwierdzenia bo uniwersalne maty mają jakiś termostat czyli 2 przewody-Co do tylnych foteli od strony elektrycznej to spoko głównie to chodzi o rozebranie foteli żeby założyć maty bo z tym to może być ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego właśnie o to mi chodziło.Z tym czujnikiem to by się zgadzało bo aktualnie mam odłączone grzanie tylka grzeje tylko oparcie i tak mi się Właśnie zdawało że cały czas grzeje na max bez różnicy ile kresek jest włączone.Tylko potrzebowałem potwierdzenia bo uniwersalne maty mają jakiś termostat czyli 2 przewody-Co do tylnych foteli od strony elektrycznej to spoko głównie to chodzi o rozebranie foteli żeby założyć maty bo z tym to może być ciężko.

 

Poszukaj maty od materiałowego fotela BMW. Bedzie pasować idealnie - z trzema kablami. Zakładam ze masz skórzane fotele z zaszytą matą. Niestety sama mata nie nadaje się do wymiany (chyba ze całe skórzane poszycie). Poszukaj mojego starego postu - wymieniałem matę ze dwa lata temu. Na szybko - nową matę wkleiłem pomiędzy skórę na piankę - i działa do dziś.

 

A co do grzanego tyłu - jak zdobędziesz grzane fotele i sterownik - to zaden problem. Tylko połaczyć kabelki. Tak naprawdę i w siedzisku i w oparciu są jakby dwie oddzielne maty.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ile kabli wchodzi do siedzenia? Jesli nic nie maja to powinny byc chyba tylko dwa do napinacza i dwa do maty zajecia (u pasazera, czy jest u kietowcy to nie wiem)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kabli wchodzi do siedzenia? Jesli nic nie maja to powinny byc chyba tylko dwa do napinacza i dwa do maty zajecia (u pasazera, czy jest u kietowcy to nie wiem)

I są dwie wtyczki po dwa przewody, wniosek że mat niet. Czy możliwe jest zainstalowanie mat w fotelach z tapicerką skórzaną? może gdzieś mógłbym to zlecić w okolicach na północ od Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak rozpoznać czy fotele są podgrzewane? kupiłem skórzane manualne i zastanawiam się czy mają maty czy nie?

 

jeśli są podgrzewane to masz przewód 2-zyłowy od oparcia i przewód 3-żyłowy od siedziska

 

I są dwie wtyczki po dwa przewody, wniosek że mat niet. Czy możliwe jest zainstalowanie mat w fotelach z tapicerką skórzaną? może gdzieś mógłbym to zlecić w okolicach na północ od Warszawy?

 

ale skąd te przewody wychodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak rozpoznać czy fotele są podgrzewane? kupiłem skórzane manualne i zastanawiam się czy mają maty czy nie?

 

jeśli są podgrzewane to masz przewód 2-zyłowy od oparcia i przewód 3-żyłowy od siedziska

 

I są dwie wtyczki po dwa przewody, wniosek że mat niet. Czy możliwe jest zainstalowanie mat w fotelach z tapicerką skórzaną? może gdzieś mógłbym to zlecić w okolicach na północ od Warszawy?

 

ale skąd te przewody wychodzą?

 

hm, no niby coś jest, raz idą dwa a raz trzy. Czyżby maty były?

 

http://1drv.ms/1G0cMRX

http://1drv.ms/1ONVsGQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze są podgrzewane :lol:

 

Tak, dzięki ULOK za zwrócenie uwagi, bo pewnie odpuściłbym ten punkt. Już zamówiłem wszystko, znaczy panel z przyciskami i kable, teraz pytanie czy uda się znaleźć kogoś do montażu czy będę musiał sam się pomęczyć.

 

Mam jeszcze pytanie czy znacie godnego polecenia tapicera w okolicach Warszawa (Białołęka, Tarchomin), Legionowo, Serock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.