Skocz do zawartości

Szyba nie zamyka się do końca.


stach131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj po otwarciu z kluczyka wszystkich szyb i przewietrzeniu samochodu, jedna z nich już się nie zamknęła (zamykałem już ze środka).

Prawa tylna szyba zamyka się tylko do połowy, a potem następuje tak jakby ochrona przed przycięciem.

Szyba zatrzymuje się i kawałek opuszcza.

Jak się cyka guziczkiem po kawałeczku to idzie ją domknąć. Pomaga też niewielki napór na szybę od zewnątrz.

 

Sprawdziłem prowadnice i mechanizm, czy nic się tam nie blokuje. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Próbowałem nawet wyjąć cały mechanizm podnośnika, ale poległem z odkręceniem górnej śrubki, do której dostęp zasłania szyba (nr 2 na schemacie: https://pl.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/51_4905/CU77528/0/0/0/0/0).

 

Czy wiecie co może być przyczyną?

 

Czy wiecie, jak wymontować ten mechanizm/wyjąć szybę?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś takiego, jak sie nie mylę to jest kwestia ustawienia położenia końcowego szyby, gdzieś było na forum. Spróbuj podciągnąć guzik jakbyś chciał zamknąć okno i poczekaj 5 (albo 20, nie pamiętam dokładnie) sekund i tak aż się zamknie do końca. To powinno pomóc, u mnie pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem "zaprogramować" otwierając i trzymając przycisk (między 15 a 20 sekund), potem zamykałem (na raty, bo się zacina) i też przytrzymywałem. Czynność tą powtarzałem wielokrotnie z różnymi czasami trzymania przycisku. Nadal nie działa.

 

Odłączyłem też akumulator licząc, że może się zresetuje. Niestety nie pomogło. I przestał działać dostęp komfortowy.

 

PS. Ściągając boczek odłączyłem poduszkę i teraz wyskoczył mi błąd. Normalne, czy coś mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zrobić inicjacje szyb oraz skasować błąd poduszki.Zrobić to można tylko programem.Koszt śmieszny więc nie ma co kombinować.Proszę podać z jakich okolic pan jest to może pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj jeszcze akumulator odłączyć na jakiś czas, czasami czyni to cuda :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zrobić inicjacje szyb oraz skasować błąd poduszki.Zrobić to można tylko programem.Koszt śmieszny więc nie ma co kombinować.Proszę podać z jakich okolic pan jest to może pomogę.

Jestem z Warszawy. Jaki może być szacowany koszt takiego programowania?

 

Spróbuj jeszcze akumulator odłączyć na jakiś czas, czasami czyni to cuda
Odłączyłem też akumulator licząc, że może się zresetuje. Niestety nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.