Skocz do zawartości

[E36 Sedan] Podkładka pod dolną śrubę amortyzatora tył


leniuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o podanie rozmiarów (grubość, szerokość, średnica zewnętrzna i wewnętrzna) podkladki, która idzie w parze ze śrubą, której zdjęcie wklejam poniżej:

 

BMW%252520wymiana%252520amortyzatorow%252520tyl%252520-%252520074.jpg

 

Będę wymieniał sprężyny i przy okazji diagnosta dopatrzył się, że z jednej strony brakuje podkładki i śruba wrzyna się w gumę amortyzatora. Spec, który kiedyś wymieniał amortyzatory o niej zapomniał. Chcę kupić taką podkładkę, a nie chcę samodzielnie tego rozkręcać pod blokiem, żeby tylko pomierzyć podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg realOEM nie ma tam żadnej podkładki, ja u siebie z tego co pamiętam też nie mam.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CE71-EUR---E36-BMW-323i&diagId=33_0386

oryginalne amortyzatory, mają wbudowaną taką prostokątną podkładkę przy amortyzatorze, dzięki czemu nie ma możliwości żeby wypadłą śruba z tuleją amortyzatora, niektóre zamienniki nie mają tej ori podkładki i wtedy warto dać zwykłą metalowa podkładkę, żeby przypadkiem amor nie wypadł

 

tu widać ori podkładkę

http://img84.imageshack.us/img84/8606/dscn6126k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podkładka miała tu jakąkolwiek funkcję, to musiałaby mieć średnicę większą niż zew. średnica ucha amortyzatora. Wtedy zakładając czarny scenariusz, że guma tulei się rozjechała, podkładka nie pozwoli na uwolnienia amortyzatora. Jeśli podkładka jest mniejsza to jest dokładnie to samo jakby jej nie było - śruba czy podkładka opiera się o wew. tuleję. Jeśli guma zdechnie, to amor może wyskoczyć nawet z podkładką.

 

Poza tym jak to śruba wrzyna się w gumę? Przecież się opiera na metalowej tulei a nie na gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Super, dzięki za odpowiedzi. W takim razie nie kupuję żadnej podkładki.

Amortyzatory były zmieniane 4 lata temu na Bilstein, ale tam podkładek raczej nie było.

Jak to już bywa, ile mechaników, tyle wersji usterek.

Jeszcze raz dzięki.

 

Kolego, wczoraj zmieniałem u siebie amortyzatory na Bilstein i podkładka JEST w zestawie z amortyzatorem. Należy ją założyć pomiędzy śrube, a amortyzator. Co prawda nie mam sufmiarki, ale jak chcesz to jakieś orientacyjne wymiary mogę Ci podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wczoraj zmieniałem u siebie amortyzatory na Bilstein i podkładka JEST w zestawie z amortyzatorem. Należy ją założyć pomiędzy śrube, a amortyzator. Co prawda nie mam sufmiarki, ale jak chcesz to jakieś orientacyjne wymiary mogę Ci podać.

Czyli jednak mechanik zapomniał... W takim razie, jeśli to nie będzie dla Ciebie problem, to poproszę o wymiary. Sprężyny co prawda wymieniłem u tego mechanika, który zauważył brak podkładki, ale przez zabieganie nawet nie sprawdziłem, czy się o nią postarał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.