Skocz do zawartości

318d, 320d i 330d prawdziwe przykłady problemów


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chcę kupić 320d. Wcześniej całe życie benzyny. Ostatnio f25 x3 20i. Chcę jednak diesla. Lubię wysoki moment obrotowy, lubie niskie spalanie przy prędkościach ponad autostradowych, nawet klekocik mi odpowiada :roll:

 

Wszyscy jednak straszą jakie to problemy będę mieć. Jednak to ogólne powielane opinie. Bez przykładów.

 

Czy ktoś z was miał problemy z tymi silnikami? Jakie konkretnie? Przy jakim przebiegu i traktowaniu?

 

Czy zimą są faktycznie problemy z odpalaniem? Przy jakiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów na forum jest mnóstwo o tych silnikach (jakie powielanie opinii? ). Lubisz mieć wysoki moment i dlatego 20d jest takie dobre? Zobacz sobie na zakreś max momentu i max moment w 20d i 28i. Benzyna ma 1250-4800 350Nm a diesel 1800-3000 380Nm? Spalanie w dieslu będzie niższe ~1l przy normalnej jeździe. Jeżeli robisz trasy to warto brać. Przykłady problemów są opisywane na forum e90 częściej.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km chcesz tym przejechać 200 tyś.km? Do 150tys. nic się nie dzieje i w benzynach i dieslach.Później trzeba z tym uciekać bo sie zaczyna skrzynia turbo wtryski i luzy w układzie napędowym,ale to chyba w tych czasach kazde auto wymaga dokładki kilkunastu tysięcy przy takim przebiegu.Kupuj diesla jak patrzysz na spalanie chodz ja mialem 2.0d f30 i miałem 2 l mniejsze na 100km niż w 2.0i ,no moze przy 140km.h w benzynie mam 7.6l a w dieslu miałem 5.4l/100km,jak masz kase bierz 2.8i podkrec na 300km i baw się dobrze;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felixo jeżeli chodzi o sam silnik diesla to jest dużo bardzie wytrzymały od benzyny. Osprzęt się czasami psuje ale jak raz na 150 tyś km wymienisz dwumas/sprzegło, turbo czy wtryski to i tak przy spalaniu 2 litrów mniej wyjdzie Ci taniej niż jazda benzyną . M47 potrafi zrobić 400-500 tyś bez remontu a pokaż benzyne R4 która przy 300 tyś nie spala oleju i trzyma moc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i sugestie. Forum e90 przejrzałem. Jest sporo opisów problemów z 320d, ale każdy inny plus z silnikami benzynowymi też są mankamenty. Zatem sumarycznie wyjdzie możliwe, że podobnie między benzyną a dieslem do ok 100 tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 320d:

-przy 105tys wymiana calego EGR - gwarancja bmw

temat:

viewtopic.php?f=163&t=253696

-przy 90tys

-wymiana calego ukladu kierowniczego - gwarancja bmw

wibracje kierownicy, podobno typowa usterka F30 z 18 "

 

Rocznie robie 45-50tys km. 95% autostrady. Wczesniej mialem JEEPA GC hemi i F30 jest duzo mniej awaryjne niz jeep. Ale jeep to jeep :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.