Skocz do zawartości

316i m43 compact wywala wodę przez korek


uzmel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedziele podczas jazdy po przejechaniu ok. 30 km zauważyłem, że zaczęła się gotować woda w chlodnicy. Stanąłem na boku i gdy tylko otworzyłem maskę ujrzałem jak wywala mi płyn przez korek. Na początku stwierdziłem, że termostat padł i go wykręciłem. Poskrecalem wszystko do kupy (bez termostatu) zalałem i dalej to samo. Wczoraj wymieniłem chlodnicę i dalej to samo. Dodam, że pierwszy raz mi się to stało. Jezeli to coś da to glowica była robiona. Pompa wody wymieniona w ubiegłym roku na nową.
icon1.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi... poradziłem se sam... Padło wisko. Wisko naprawione i dalej cos... Zauważyłem, że podczas biwgu silnika woda w chlodnicy przelewa się od tak sobie. Pompa wody??
icon1.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzisiaj zajrzałem znowu pod maskę. Poczułem zapach benzyny/oleju ale nie zauważyłem żadnego osadu na zbiorniczku wyrównawczym, druga rzecz to pod korkiem od oleju jest biały osad, trzecia to taka, że jak dodaje mu gazu to chodzi jak traktor (pali na 3 gary). Czy to możliwe, że jak się silnik zaczął gotować to wywaliło mi uszczelkę spod głowicy???
icon1.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda. Wszystko zależy od tego ile czasu mordowałeś silnik wysoką temperaturą ,w najlepszym wypadku to tylko uszczelka w najgorszym głowica . Biały osad(budyniowaty?) to najprawdopodobniej emulsja powstała w wyniku zmieszania oleju z płynem chłodzącym więc lipa .
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem, że mi podnosi wskazówkę od temperatury to momentalnie stawałem i czekałem aż ostygnie.

Na tym korku to nie tak dużo tego masła... Tak to wygląda jak by był porządny smark czyli nie dużo. W poniedziałek targam do mechanika, szczęście że mam do niego 100m. Koszt wymiany uszczelki wraz z planowaniem, olej, płyny i duperele koszt 700-800 zeta

icon1.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.