Skocz do zawartości

528i, szarpnięcia podczas dodawania gazu, NOX


Jarek_x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat założyłem w dziale diagnostyka ale bez efektów.

Od jakiegoś czasu podczas dodawania delikatnie gazu (przy małych i większych pred.) samochód czasami poszarpuje. obstawiałem na skrzynie biegów, na szczęście to nie to. Ostatnio podczas jazdy z mechanikiem stało sie to samo w takim stopniu ze wyskoczył komunika NAPĘD, jedziesz z ograniczona mocą, udaj sie do serwisu. Silnik i cały samochód się trząsł, ewidentnie nie palił na jakiś cylinder. Podjechaliśmy do warsztatu maska do góry, silnik nierówno pracuje. Podłączamy komputer błąd czujnika NOX, kasujemy błąd i silnik równiutko chodzi. Zdarza się to tylko gdy podczas jazdy zdejmę nogę z gazu i po chwili dodam ponownie gazu i szarpnięcia raz delikatne raz mocniejsze. Dodam ze po szarpnięciach czujnik NOX zawsze wywala błąd. Przykładowy komunikat z INPY i ISTY.

Czy na podstawie poniższych błędu można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyna?

Dodam ze świece, cewki i wszystkie wtryski są nowe.

link.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bcb609fe7d42e3e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6d72d8838460f238.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień świece zapłonowe, ja ostatnio wymieniłem po 50kkm na bosha i pierwsza trasa i po około 150km nagle komunikat że nie dysponuję pełną mocą silnika awaria napęd coś takiego i automatycznie zwolnił mnie do 120km/h, różnica między mną a Tobą była taka że gdy zjechałem na parking i zatrzymałem auto to od razu wiedziałem że na którymś cylindrze nie pali przez silne wibracje silnika które przenosiły się na auto. Wróciłem na warsztat wymienili mi świecę na 3 cylindrze i jest OK, aczkolwiek mechanik mówił że zdarzają się z tymi świecami takie hece bo ostatnio wymieniał w jakimś X-e i padły facetowi 3 z 6 szt. :shock: podobno takie teraz świece produkuje firma BOSH na następną wymianę szykują NGK BMW.

Świeca była optycznie cała (ta uszkodzona) porcelana bez pęknięć, elektroda też (dobrze że się nie oderwała i nie wpadła w cylinder) po prostu przestała działać i tyle, może twoja tak jak migacze działa-niedziała :D .

Proponuję sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kolego, piszę tylko że ja też wymieniałem i problem pojawił się właśnie po wymianie, nie przed, chodzi o to że myślimy skoro te rzeczy mamy nowe to nie bierzemy ich pod uwagę a to właśnie w nich może być problem.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.