Skocz do zawartości

BMW 550I E60- WBANB51020CN20739


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. We wrześniu planuje powrót z kilkuletniej emigracji (USA) i chciałby kupić BMW 550 lub 545 najlepiej lekko uszkodzone ( znam sie troche na mechanice i blacharce wiec nie bedzie problemu z naprawą). znalazłem ogłoszenie i prosiłbym o opinie w sprawie tej konretnie sztuki: http://allegro.pl/bmw-550i-m-pakiet-komforty-navi-serwis-szwajcaria-i5568798623.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jej VIN: WBANB51020CN20739

 

Pod koniec czerwca była licytacja w Szwajcarii

 

Tu masz opis uszkodzeń:

Typ uszkodzenia: Kollision

Lokalizacja uszkodzenia: Vorne-Mitte,

Opis uszkodzenia: Frontanprall mit Beschädigung von Motorhaube, Stossfänger, Träger, Fronteinheit mit allen Kühlern, Lüftermotor, Leitungen, Streben, Schläuche, Scheinwerfer links und rechts, Kotflügel, Frontscheibe sowie diversen Abdeckungen und Verkleidungen.

 

Mam kilkanaście zdjęć z ubezpieczalni - generalnie tragedii nie ma.

Dziwi mnei, że tak słabo ją "podpicowali" :mrgreen:

 

Przebieg 100% oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było na mienie przesiedleńcze takie coś z USA sprowadzić.

Chce mieć wersję EU. W USA też ciężko o ładny egzemplarz I wcale nie są tańsze niż U nas jak się już trafi . mieszkam w okolicy NYC i naprawdę rzadko się spotyka paru letnie auto igielke co nie dziwi po jednorazowej przejazdzce po np Manhhatan czy Brooklyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jej VIN: WBANB51020CN20739

 

Pod koniec czerwca była licytacja w Szwajcarii

 

 

 

Mam kilkanaście zdjęć z ubezpieczalni - generalnie tragedii nie ma.

Dziwi mnei, że tak słabo ją "podpicowali" :mrgreen:

 

Przebieg 100% oryginał

Dalbys radę mi podesłać zdjęcia czy może nie ma różnicy z tymi z allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbys radę mi podesłać zdjęcia czy może nie ma różnicy z tymi z allegro ?

 

 

Podaj mi maila na priv to Ci wyslę wieczorem - ale raczej nic wiekszego nisz na zdjeciach w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaty powinny się w około 2,5-3 tyś. zł. zamknąć z opinią rzeczoznawcy obniżając wartość auta.

 

Żeby akcyza wyszłą 2.5tys musiałbyś mieć wartość na poziomie 3.000CHF - co kwalifikuje taki samochód jako odpad i raczej nie ma co liczyć, że taka kwota przejdzie.

BTW od samochodów wyprodukowanych na terytorium EU (a takim jest e60) cła się nie płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokladnie kompletna bzdura. Mozna zrobic 40% wartosci co da akcyze na poziomie ok 4-4,5tys i to jest minimum dla tego auta do tego reszta ok.1,5tys czyli oplaty ok 6tys.

Naprawa powinna zamknac sie w 10tys niby na oko jest 5-6 ale tak nigdy nie wychodzi czyli nawet w tej chwili auto wychodzi ok 56tys tylko sporo pracy i kombinacji dochodzi ale realna wartosc w PL to ok.60tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prowadzeniu auta Szwajcarii płaci się cło 10% i 19% podatku vat o czym sprzedawca zapomniał poinformować lub nie opłacił,podatki celne urząd nalicza od ceny na umowie szwajcarskiej,cena wpisana na umowie jest sporo zaniżana żeby cło i vat wyszedł mało,jeżeli nie jest zapłacony podatek vat w szwajcarii to normalnie ci go naliczą w Polsce od ceny rynkowe auta tak samo jak akcyzę 18% od ceny tynkowej auta i jeszcze jedna prawa opłacenie akcyzy spoczywa na sprowadzającym z Szwajcarii,żaden urząd celny nie przyjmie ci dokumentów jeżeli sam będziesz opłacał akcyzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prowadzeniu auta Szwajcarii płaci się cło 10% i 19% podatku vat o czym sprzedawca zapomniał poinformować lub nie opłacił,podatki celne urząd nalicza od ceny na umowie szwajcarskiej,cena wpisana na umowie jest sporo zaniżana żeby cło i vat wyszedł mało,jeżeli nie jest zapłacony podatek vat w szwajcarii to normalnie ci go naliczą w Polsce od ceny rynkowe auta tak samo jak akcyzę 18% od ceny tynkowej auta i jeszcze jedna prawa opłacenie akcyzy spoczywa na sprowadzającym z Szwajcarii,żaden urząd celny nie przyjmie ci dokumentów jeżeli sam będziesz opłacał akcyzę

 

Bzdury Panie bzdury:

Cło, vat od ceny rynkowej, 19% vat (chyba w niemczech)

Nie siej zamętu.

 

Auto wyprodukowane w Dingolfing (Niemcy) więc cło odpada - pozostaje zwykła odprawa, do tego Vat 23% w PL od wartości na fakturze oraz akcyza 18.6% od wartości rynkowej netto minus akcyza (chyba że jest ekspertyza to od wartości na fakturze)

 

Wg treści ogłoszenia do zapłaty pozostała tylko akcyza - którą płaci importer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jetem w Szwajcarii dwa razy w miesiącu wiem co piszę,jeżeli vatu nie zapłaci w Szwajcarii razem z cłem od ceny z umowy to w polsce liczą mu od ceny katalogowej

 

 

Powiedz mi tylko kto naliczy VAT od ceny katalogowej??? I jakie cło???

 

BTW ja jestem w Szwajcarii raz w roku na nartach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz Szwajcaria jest poza unią europejką,ja cle auto na terenie urzędu celnego w Bazel ,np.umowę mam na 1000chf to płacę od niej 10% cła i 19%podatku vat,nalicza to niemiecki celnik, vat nie jest obowiązkowy,można go zapłacić u siebie w kraju ale w tedy ci liczą tak jak akcyzę od ceny katalogowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie radek79 mówi tak jak jest w przypadku umowy kupna, ale jeżeli dostanie fakture zakupu z firmy w Szwajcari to wtedy auta wyprodukowane na terytorium Europy są zwolnione z cła i zostaje tylko vat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za poprzednie porady, póki co odpuściłem temat tamtego E60 a po poszukiwaniu znalazłem http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=212138593

Póki co nie uzyskałem VIN ale chciałbym sie dowiedziec czy fotel kierowcy przy takim przebiegu powinien być tak "wysiedziany" oraz czy ktoś mógłby mi ewentualnie pomóc w kontakcie ze sprzedajacym w jezyku niemieckim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za poprzednie porady, póki co odpuściłem temat tamtego E60 a po poszukiwaniu znalazłem http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=212138593

Póki co nie uzyskałem VIN ale chciałbym sie dowiedziec czy fotel kierowcy przy takim przebiegu powinien być tak "wysiedziany" oraz czy ktoś mógłby mi ewentualnie pomóc w kontakcie ze sprzedajacym w jezyku niemieckim ?

Na 100% skręcony.

Dzwoń i gadaj po angielsku praktycznie wszyscy potrafią gadać w tym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.