Skocz do zawartości

E36 Sedan 316i 1995 by Kosa


kosa006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum i chciałbym Was wszystkich przywitać się tutaj ponieważ od 24.07.15 zostałem szczęśliwym właścicielem mojej pierwszej BMW - e36 316i.

Samochód kupiłem od dobrego znajomego co za tym idzie znam jego historię, wady i zalety oraz to co jest do zrobienia. BMW było okazją cenową z powodu tego że znajomy kupił sobie nowsze BMW a nie miał czasu by szukać kupca na te. Samochód sprowadzony z Niemiec był do kraju 10 lat temu i od tej pory miał go mój znajomy (posiadam wszystkie papiery takie jak niemiecką umowę itp.). To on również założył instalację Landi Renzo IGS (III generacja) w 2005 roku za kwotę 4000 zł (również posiadam wszystkie papiery i fakturę).

 

BMW blacharsko nie jest cudowne ale nie ma też dziur czy miękkich ognisk korozji. Progi były wymieniane 5 lat temu i na razie się trzymają. Jeśli auto będzie się sprawowało to zajmę się blacharką za jakiś czas :). W BMW siedzi silnik 1.6 102KM na łańcuszku rozrządu - dla mnie odpowiednie więc proszę o niekomentowanie na temat braku mocy 1.6 :).

 

Postaram się dokładnie opisywać wszystkie rzeczy robione w aucie :).

 

W samochodzie zrobiłem:

-24.07.15 Wymiana akumulatora na Nord Star 75Ah 680A

-12.08.15 - Naprawa mocowania tłumika środkowego oraz końcowego

-13.08.15 - Regulacja, wymiana filtrów, naprawa elektryki instalacji LPG Landi Renzo IGS

-08.09.15 - Remont tylnego zawieszenia: Wymiana prawego wahacza z piastą (od strony pasażera) na inny używany ale bez luzu, wymiana łożysk na FAG (p+l), wymiana wszystkich tulei i gumek tylnego zawieszenia, wymiana osłon amortyzatorów (l+p)

-08.09.15 - Wymiana dyferencjału (mostu) z powodu wycieku oleju na inny używany ale szczelny + wymiana oleju w nim

-10.09.15 - Wymiana sprzęgła na Sachs (komplet)

-15.09.15 - Wymiana płynu wspomagania

-02.11.15 - Naprawa zamka bagażnika (przy zamknięciu bagażnika pękł i nie dało się go otworzyć)

-02.11.15 - Wymiana świec zapłonowych na NGK

-05.11.15 - Ponowna naprawa elektryki instalacji LPG Landi Renzo IGS

-11.11.15 - Wymiana alternatora i paska klinowego

-11.11.15 - Wymiana plastikowego tunelu Visco

-21.12.15 - Wyeliminowanie problemu z falowaniem obrotów, dławieniem się silnika, gaśnięciem (czyszczenie silniczka krokowego, przepływomierza itd.)

-21.12.15 - Kolejna naprawa instalacji LPG Landi Renzo IGS

-10.01.16 - Wymiana klocków hamulcowych przód i tarczy hamulcowych przód

-10.04.16 - Wyeliminowanie zwarcia w elektryce, wymiana akumulatora (55ah)

-27.06.16 - Wymiana miski olejowej, uszczelki miski olejowej, uszczelki podstawy filtra oleju

-27.06.16 - Wymiana oleju i filtru oleju

-27.06.16 - Wymiana poduszki silnika

-27.06.16 - Wymiana drążków przód (l+p)

-27.06.16 - Wymiana pompy wspomagania, płynu wspomagania, węża wspomagania

-04.07.16 - Wyczyszczenie kolektora ssącego, wymiana uszczelek, uszczelnienie silikonem REINZ, wymiana wężyka silniczka krokowego, wymiana uszczelki łączącej kolektory, wymiana innych uszczelek i wężyków w silniku które tego wymagały, wyczyszczenie silniczka krokowego

-27.07.16 - Wymiana uszczelki pokrywy zaworów, wymiana uszczelniacza wału od strony czołowej, wymiana gumy przepływomierza

 

W samochodzie do zrobienia jest:

-Wymiana przodu instalacji LPG na sekwencję + wymiana butli

-Wymiana progu lewego (zajmę się tym w dalszym czasie)

-Chłodnica klimatyzacji do wymiany - posiada dziurę (zajmę się tym w dalszym czasie)

-Wymiana dźwigni ręcznego

 

 

Galeria:

Pierwsze mycie - 24.07.15

http://i.imgur.com/LTQSf1m.jpg

Edytowane przez kosa006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak tak lampy są już żółte i popękane - niestety jak na razie ciężko z finansami więc troszkę poczekają. Myślę że jutro wrzucę więcej zdjęć. Z planów najbliższych to jadę w środę zrobić porządek z instalacją LPG (Landi Renzo IGS) bo nie widzi dwóch czujników i rozłącza. Do tego standardowo filtry LPG, świece, regulacja. Mam zamiar również sprawdzić kompresje silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.