Skocz do zawartości

Czujnik podgrzewania spryskiwaczy i jego osłona


sebastianp88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

od razu przejdę do konkretów:

1. Czy ten czujnik pod zderzakiem po prawej stronie (okrągły) to na pewno czujnik odpowiedzialny za podgrzewanie spryskiwaczy?

2. Jak sprawdzić czy działa? - dzisiaj na autostradzie zerwała mi się osłona, czujnik ocalał wraz z kablem, ale obawiam się że mogło dojść do przerwania żył kabli,

3. Gdzie w katalogu realoem mogę znaleźć tą osłonę do której jest mocowany ten czujnik? Powiem szczerze że siędzę od godziny w katalogu i nigdzie nie widzę tej części.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc w znalezieniu tej osłony w katalogu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik jest na bank od podgrzewania spryskiwaczy. Tak jest napisane w realoem nawet. Element numer 10 na schemacie:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-10-2003-E46-BMW-320d&diagId=61_1085

 

A osłona jest razem z krótkim nadkolem. Element numer 8 prawy:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-10-2003-E46-BMW-320d&diagId=51_3278

 

Co do działania, to musisz poczekać aż będzie na podwórzu mniej niż +3. Wtedy powinno zacząć działać podgrzewanie. Ja sprawdzałem miernikiem, czy pojawia się 12V. Pojawiło się, więc uznałem, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jack za pomoc.

 

Nie będę ukrywać, że trochę mnie zmartwiłeś koniecznością oczekiwania na temperatury bliskie 0 stopni.

 

W każdym razie uspokoiłeś mnie też że nie jest to np. czujnik zderzeniowy itp.

 

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

 

P.S.

 

Tam bym tej osłony nie szukał tylko bardziej w części/komponentach zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.