Skocz do zawartości

BMW E46 318D Problem z poziomowaniem ksenonów.


Dżaqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem zaczął się niedługo po kupnie samochodu kiedy zobaczyłem że jeden z ksenonów wogóle się nie poziomuje. W końcu się za to zabrałem i okazało się że wtyczka zasilania do silniczka w światłach nie była do końca wpięta :mad2: Wtedy obydwa ksenony się poziomowały z tym że ten z którym był problem (lewy) poziomował się ale tylko lekko się podnosił. Prawy normalnie się poziomował i świecił dobrze. Pojechałem na stację diagnostyczną żeby ustawili mi te światła pokrętłami i faktycznie lekko się podniósł ale i tak nie do normalej wysokości. Mam też aktywne światła do jazdy dziennej i widzę po lewej lampie że jak próbuję ustawić pokrętłami ksenon jak najwyżej to dzienne świecą za wysoko, w niebo. Czy ktoś wie czy jest możliwość wyregulowania ksenonu osobno i dziennych (długich) osobno? Podpowiem że sprawdzałem ruszając lampami czy nie mam pourywanych zaczepów bo ktoś o tym już pisał i światła się lekko ruszają ale chyba nie na tyle żeby coś było urwane. Co do czujników na wachaczach też czytałem i biorę to po uwagę ale czy wtedy nie było by problemu z obydwoma ksenonami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętłami reguluje sie cały środek lampy, natomiast soczewka jest poziomowana dynamicznie w czasie jazdy, na nierównościach itp, czujnik poziomu zwykle jest przykrecony do drążka stabilizatora.

Ale jeżeli chcesz ją przestawić wyregulować to komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inpie sprawdz odczyt z czujnika z przodu i z tyłu niech jedna osoba ugina przód i tył Ty patrz czy wartości sie zmieniają

 

następnie w nocy stań przed ścianą naciśnij na tył samochodu i światło powinno pójśc do góry i za chwilę samo opaśc(a Ty dalej trzymasz tył naciśniety)

 

kolejno czujniki na wahaczach czy nie ułamane plastiowe ramiona..najlepiej rozkręcić i rozruszać wszystko

 

wtyczki do obejrzenia ewnetualnie popsikać sprayem do styków

 

regulatory lamp jak uwalony to nie podniesie xenonu tak jak trzeba np na 5 razy 2 podniesie 3 juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.