Skocz do zawartości

Podświetlane lusterka zewnętrzne.


kristof82

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod temat.... Wie ktos co to za diody tam siedzą ? Albo czy te diody można kupic w ASO? U mnie z jednej strony zamokły i swieca bardzo słabo... A od dolu widac ze się "utlenilo" wszystko w środku.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=51_5056&hg=51&fg=07&lang=pl

06 Lampka lusterka zewn. lewego od 08/2009 63316913277

06 Lampka lusterka zewn. prawego od 08/2009 63316913278

06 Lampka lusterka zewn. lewego do 08/2009 63317354829

06 Lampka lusterka zewn. prawego do 08/2009 63317354830

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam pytanie czy zmieniał ktoś zwykłe lusterka zewnętrzne na lusterka z podświetleniem led? Zakupiłem już oryginalne ramki z lampkami i teraz pytanie jak to podłączyć i zakodować?

Kolego, pytajac sie o date produkcji nie mialem na mysli rocznika :D to masz w awatarze ;)

To jest troche skomplikowane poniewarz w diagramach elektrycznych nie ma podswietlenia LED w lusterkach (nie jest ekstra opisane) poniewarz jest sterowane poprzez LIN_BUS.

Od 09.2005 lusterka z podswietleniem LED Maja trzy kable i sa sterowane przez LIN-BUS modulem KGM (Karosserie-Gateway-Modul)

Standardowe lusterka od 09.2005 sa sterowane rownierz przez KGM ale nie maja trzech kabli tylko cztery i nie sa sterowane przez LIN-BUS tylko potencjometr albo cos w tym stylu

Przed 09.2005 lusterka sa sterowane poprzez Türmodul (modul w drzwiach)

 

Nie wiem czy przed 09.2005 byly lusterka podswietlane i jak bylo to rozwiazane a wogole bardzo malo info jest o podswietleniu.

 

J0CKER chcial takie doposarzyc, mozesz sie go zapytac czy cos sie dowiedzial w zwiazku podswietlena w lusterkach bez LIN-BUS

 

Przed 9.2005

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Przed%20liftem_zpseg290mpl.png

 

Po 9.2005

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Po%20lifcie%20bez%20LIN%20BUS_zpskiyoqkew.png

 

Po 9.2005 przez LIN-BUS

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Po%20lifcie%20z%20LIN%20BUS_zpsiwumnnya.png

 

Tak to wyglada u mnie ale mam napęd lusterka zewnętrznego przez LIN-Bus 67137191398

I te dwa kable (brązowy i siwy) wychodzą z napędu lusterka zewnętrznego i są wpięte w oświetlenie LED.

Nr. 8 http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PX31-EUR---E61N-BMW-520d&diagId=51_5056

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20150403_115013_zpsoiudrmwz.jpg

 

 

PS. Trochę zastanawiałem się na tymi książkami i doszedłem do następujących wnioskow:

1. Podswietlenie lusterek jest dostępne od 9.2005 (tego nie wiem, przypuszczam)

2. Lusterka sterowane poprzez LIN-BUS występują w połączeniu z niżej wymienionym wyposazeniu:

- Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

- Fotel komfort z pamięcią

- Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

- Pakiet oświetlenia

Dzięki czemu zamiana lusterek na lusterka z lepszym wyposażeniem jest bezproblemowe dzięki istniejacemu już okablowaniu LIN-BUS

3. Nie posiadając w.w. wyposażenia jedyna możliwość uruchomienia oświetlenia Led w standardowych lusterkach jest przeprowadzenie kabla (+) z oświetlenia wnętrza do lusterek i zapożyczenia masy z kabla który już znajduje się w lusterku lub doposazenie samochodu w LIN-BUS (od 9.2005) i napęd lusterka zewnętrznego LIN-BUS

 

To tyle ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepiej rozebrać lusterko, 5min. roboty.

Jaka datę produkcji masz?

Tak jak pisałem wcześniej. Od 9.2005 z w.w. wyposażeniem lusterka są sterowane przez LIN-BUS modulem KGM

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To lusterka LCI na pewno u ciebie nie pójdą.

Masz lusterka sterowane przez modul w drzwiach, nie przez KGM

 

Czy można doposazyc KGM nie wiem ale nawet jeśli tak to gra nie warta świeczki bo koszta będą dużo większe.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Im więcej kabli tym lepiej :wink:

Składane są z 6 kabli (przynajmniej tak na diagramie to wygląda) a jeśli będzie do tego przyciemniane szkieł to chyba jeden albo dwa kable ekstra bo muszą iść do lusterka środkowego Ale to tylko jeśli masz automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam.

Padły mi diody w prawym lusterku zewnętrznym. Świeci tylko jedna dioda.

Można te podświetlenie poza ASO gdzieś kupić? Rok produkcji mojego auta to 2006r

 

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

witam,

 

kolego poradziles se z tym??u mnie to samo...2 diody swieca chwilke i zaraz gasna i tez w prawym lusterku..

jak to najlepiej ogarnac?

 

dzieki za pomoc z gory...

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawej lampki na allegro szukałem około 3 miesięcy.... Ale trafiła się. Cena nowej zabija.

 

Ja bym spróbował przełożyć samą płytkę z lewej lampki do prawej (nie wiem czy na bank pasuje ale cena z aukcji nie jest tez mega straszna w porówaniu do nowej)

 

http://allegro.pl/podswietlenie-lusterka-lewa-bmw-e60-i5907675860.html

 

 

A jesli nie świeci jedna czy dwie diody to zdecydowałbym się na samą wymiane diód które to kosztują grosze. Samą lampkę da sie rozkleić nożykiem do tapet.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawej lampki na allegro szukałem około 3 miesięcy.... Ale trafiła się. Cena nowej zabija.

 

Ja bym spróbował przełożyć samą płytkę z lewej lampki do prawej (nie wiem czy na bank pasuje ale cena z aukcji nie jest tez mega straszna w porówaniu do nowej)

 

http://allegro.pl/podswietlenie-lusterka-lewa-bmw-e60-i5907675860.html

 

 

A jesli nie świeci jedna czy dwie diody to zdecydowałbym się na samą wymiane diód które to kosztują grosze. Samą lampkę da sie rozkleić nożykiem do tapet.

 

witam,

dzieki za szybka odpowiedz ☺

na zdieciu z linka z allegro jest chyba 6 diód,u mnie oryginalnie sa 4 diody / lusterko

nie do konca zrozumialem jezeli chodzi o to przelozenie plytki z lewego lusterka do prawego ? wtedy lewe bedzie felerne...tak??

kolego ile nowa w aso?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdieciu z linka z allegro jest chyba 6 diód,u mnie oryginalnie sa 4 diody / lusterko

 

A u mnie 6 diód dla lewego lustra i 4 diody dla prawego.

 

nie do konca zrozumialem jezeli chodzi o to przelozenie plytki z lewego lusterka do prawego ? wtedy lewe bedzie felerne...tak??

 

 

Kupić tę lewą lampkę z allegro.... jesli nie będzie pasować kształtem do prawego lusterka (ale na 99% będzie) to rozłozyć te lampkę i do Twojej starej obudowy wsadzić płytkę z "nowej" zakupionej :) No chyba prościej się nie da :D

 

kolego ile nowa w aso?

 

Coś pod 340 zł .... pewnie idzie znaleźć taniej.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdieciu z linka z allegro jest chyba 6 diód,u mnie oryginalnie sa 4 diody / lusterko

 

A u mnie 6 diód dla lewego lustra i 4 diody dla prawego.

 

nie do konca zrozumialem jezeli chodzi o to przelozenie plytki z lewego lusterka do prawego ? wtedy lewe bedzie felerne...tak??

 

 

Kupić tę lewą lampkę z allegro.... jesli nie będzie pasować kształtem do prawego lusterka (ale na 99% będzie) to rozłozyć te lampkę i do Twojej starej obudowy wsadzić płytkę z "nowej" zakupionej :) No chyba prościej się nie da :D

 

kolego ile nowa w aso?

 

kolego ja zamowilem na Amazone 2 × LED.

mam pytanie czy trzeba wykrecic lusterko zeby to wymienic?

jezeli tak to czy moglbys powiedziec jak mniej wiecej sie do tego zabrac?

nie chce niczego spipczyc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz wyjąc lusterko (szkło, no. Podążając karta kredytowa) i odkręcić obudowe.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą kredytową bym nie radził.... chyba że saldo puste :P

 

Lustro wyjąć... osłonę zewnętrzną zdjąć (jest na zastrzaski) potem pare śrubek. I znowu takie gówniane zatrzaski. Generalnie w zimę sporo do połamania :D Dobrze jakbyś robił w jakimś ciepłym warsztacie lub bardzo ostrożnie.

 

Ja też kupowałem same diody SMD jak dobrze pamiętam 3528. Wymieniłem.... świeciło, ale moja płytka była bardzo zniszczona od wody która się tam dostała wię to taka prowizorka. Wieczorem tego samego dnia trafiłem ORI na allegro ;)

 

Powodzenia ;) Możesz dokupić jeszcze diodę prostowniczą (już nie pamiętam jaką) i dolutować dwie dodatkowe tak żeby było 6 świecących bo miejsce na płytce jest ;)

 

powodzenia

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.