Skocz do zawartości

E60 520i problem z diagnozą


tomcio.BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Od jakiegoś czasu wyświetla mi się żółta kontrolka silnika.

Skasowałem błędy lecz problem za chwilkę powraca.

 

INPA pokazuje błędy:

27C3 Therm. oil level sensor

2772 TEV: controller

 

Wiem, że w tym drugim przypadku chodzi o zawór odpowietrzania baku.

Natomiast nie jestem pewien po pierwsze; czy pierwszy błąd dotyczy czujnika poziomu oleju na spodzie miski czy czujnika temperatury oleju tego przy obudowie filtra.

I po drugie; te błędy zawsze pojawiają się razem, nie rozumiem jaki związek ma ten czujnik z zaworem odpowietrzania baku.

 

Szukałem jakiejś pomocy na internecie lecz nic nie mogłem sensownego znaleźć.

Bardzo dziękuje za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten pierwszy błąd to uszkodzony czujnik poziomu oleju.Większość modeli 5 ma ten problem (ja też-od czasu do czasu takze pojawia mi się taki błąd na INPIE).Zatem moja rada-kontroluj czesciej stan oleju na miarce lub jak chcesz wypłoszyć kilka stów to wymień go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy błąd to uszkodzony czujnik poziomu oleju.Większość modeli 5 ma ten problem (ja też-od czasu do czasu takze pojawia mi się taki błąd na INPIE).Zatem moja rada-kontroluj czesciej stan oleju na miarce lub jak chcesz wypłoszyć kilka stów to wymień go.

 

Dzięki za odpowiedź! :D orientujesz się może, czy ten czujnik koniecznie musi być ori BMW czy można zakupić na znanym portalu zamiennik? (za 100pln spokojnie kupisz). Pytam, bo słyszałem kiedyś, że niby nadal wywala błędy przy zamienniku. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co wiem,to nawet oryginalne nowe wymienione potrafią podziałać kilka miesięcy i znowu paść a co do zamienników to szkoda pieniędzy :nienie: ,nawet oryginalnej używki bym nie polecał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.