Skocz do zawartości

bmw e92 nagle nie kręci rozrusznik


donkubik330xi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczow.Mam nastepujacy problem mianowicie nagle auto przestalo odpalać nie kreci rozrusznik.Dodam że nic nie majstrowalem z obd. Wyciagnolem aku i podlaczylem na całą noc , operacja nic nie pomogla dodam że zaplon jest bo auto odpala na pych . Mam bmw 330xi z 2007 roku Proszę o Waszą pomoc i rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdziłbym,połączenie rozrusznika z instalacją,szczególnie ten cienki przewód-sterujący,który dochodzi do automatu rozrusznika,wyczyść styki od tego cienkiego przewodu i również od tego grubego,sprawdź czy w momencie kiedy rozrusznik powinien kręcić na tym cienkim przewodzie pojawia się prąd,jeżeli tak to kwestja awarii rozrusznika lub brudnych styków,jeżeli nie to trzeba szukać przyczyny w instalacji samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik najczęściej umieszczony jest na łączeniu silnika i skrzyni biegów,najłatwiej dojdziesz do niego od spodu auta,chociaż czasami z góry też jest dojście,przeważnie znajduje się po lewej stronie silnika,uprzedzając ewentualne,kolejne pytanie,lewa strona silnika w samochodach z silnikiem ustawionym wzdłużnie,to ta po stronie kierowcy,a nie po stronie pasażera-stojąc przed otwatą maską mógłbyś pomylić strony.

bez obrazy,myślę że jeżeli pytasz gdzie jest rozrusznik to lepiej o diagnostykę poproś kogoś kto ma większe doświadczenie,łatwo zrobić zwarcie grzebiąc przy instalacji elektrycznej :wink:

przypomniało mi się że chyba z góry dojdziesz do przewodów rozrusznika,widać je patrząc w okolicach środka kolektora ssącego,pomiędzy kanałami ssącymi 3,4 i 5 cylindra.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie rozrusznik ale poprawiłeś mi humor

 

rozrusznik ma zakręcić kołem zamachowym które jest połączone z wałem silnika wał jest na dole silnika to co jest na górze to nastawnik valvetronica

nie odpalaj na pych bo jest wysokie prawdopodobieństwo ze ci rozrząd przeskoczy lub zerwiesz łańcuch

 

w sumie coraz więcej ludzi teoretycznie wie co jest zepsute ale naprawić już nie potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.