Skocz do zawartości

[316 compact] Problem z mechanizmem szyby


ZepsutyKompot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Coś jest nie halo z elektryczną szybą od strony kierowcy. Przy opuszczaniu/podnoszeniu szyba wygina się, napręża, następuje "odskok" szyby (tak, jakby się odblokowywała) przy czym towarzyszy głośny huk. W chwili obecnej szyba znajduje się w 2/3 wysokości i wolę już jej nie ruszać przed obawą, że w końcu pęknie.

Ciężko mi więc w takiej sytuacji cokolwiek robić z tą szybą, stąd pytanie czy istnieje jakiś sposób by ją opuścić ręcznie? Po zdjęciu boczku zauważyłem, że mechanizm zamocowany jest na nitach, co nieco utrudnia demontaż, ciężko będzie je nawiercić.

Dodam, że szyba ma dość spory luz i przechyla się na prawą stronę (lusterka). Podejrzewam, że coś jest ze ślizgiem/prowadnicą, jednak jedyne co widzę w tej chwili, to to:

 

http://i.imgur.com/myj176oh.jpg

 

Nie jestem w stanie po tym zdiagnozować, czy coś jest tu nie tak.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem ramię, tylko mam jedno pytanie:

 

http://i.imgur.com/9fpVqHph.jpg

 

Czy te bolce, które wchodzą do tych plastikowych spinek nie powinny być przypadkiem ustawione bardziej pod kątem prostym względem ślizgów? Wydaje mi się, że oba mają delikatnego...zeza rozbieżnego ;)

Tak ma być, czy faktycznie muszę je lekko dogiąć?

Edytowane przez ZepsutyKompot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi są w porządku, boję się czy to nie wina uszczelki. Jutro nakładam smar i wszystko montuję, zobaczymy co się będzie działo ;)

Tylko ciągle nie wiem czy te główki nie powinny być ustawione bardziej..prosto, bo ta lewa jest odgięta trochę w lewo, prawa delikatnie w dół. Nie wiem jak i czy w ogóle jest sens się z tym bawić, czy zostawić i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi są w porządku, boję się czy to nie wina uszczelki. Jutro nakładam smar i wszystko montuję, zobaczymy co się będzie działo ;)

Tylko ciągle nie wiem czy te główki nie powinny być ustawione bardziej..prosto, bo ta lewa jest odgięta trochę w lewo, prawa delikatnie w dół. Nie wiem jak i czy w ogóle jest sens się z tym bawić, czy zostawić i będzie działać.

tam są uszczelki z takim włoskami/meszkiem (nie gumowe) i ich nie powinno się smarować, je się tylko wymienia, jak nasmarujesz to chwilę będzie dobrze a potem będzie tam wpadał piasek, który będzie jeszcze bardziej blokował szybę,

 

pamiętaj, że po odkręceniu jednego z ramion mechanizmu, można lekko regulować szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.