Skocz do zawartości

Czujniki Parkowania


ProAnimal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam BMW e39 od okolo 3 miesiecy i zastanawia mnie jedna sprawa natomiast czytam juz duzo na temat tych czujnikow parkowania ze jednym przestaly dzialac ze piszczy ciaglym dzwiekiem itd Ale wracajac do Rzeczy a wiec Kupilem Bumke i sprzedawca twardo mowil ze jeden czujnik do wymiany bedzie i bedzie git. A ze pojechalem do mechanika to mowie podlaczy sie pod Kompa to chyba pokarze ktory nie dziala ku mojemu zdziwieniu komputer nie pokazal wogole czujnikow parkowania. Ale wyczytalem ze nalezy przekrecic zaplon wlaczyc wsteczny i nasluchiwa czy "pyka" zrobilem to i faktycznie wszystkie czujniki "pykaja" Wiec moje pytanie Jest takie czym Jest spowodowane to ze nie mam żadnego dziwieku w kabinie zero kompletnie reakci czyzby byl zepsuty ten Bzyczek jak tak to gdzie mam go szukac? i czy jak sie ma Czujniki parkowania PDC to przycisk pdc musi byc na konsoli ? bo ja go nie posiadam wiec moze poprostu ktos zalozyl zderzak z czujnikami od innej wersji ale to dlaczego w takim razie na wstecznym "pykaja" Sam juz nie wiem co robic i od czego zaczac Licze ze ktos mi pomoze Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na przyszłość staraj się pisać trochę mniej chaotycznie :)

 

Rozumiem, że czujniki Ci pikają?

 

Jeśli dźwięk jest ciągły, to znaczy, że któryś z czujników jest źle osadzony.

 

Jeśli pikają, bo zbliżasz się do przeszkody, to działa prawidłowo.

 

Jeśli nie pikają i komp ich nie wykrył, to znaczy, że nie masz PDC.

 

Jest jeszcze jedna możliwość, że masz jakieś niefabryczne czujniki.

 

Ja bym zaczął od sprawdzenia VIN, czy Twój ma w ogóle PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ok postaram sie :)

 

Czujnika tak wszystkie pykaja

 

Dzwieku nie mam wogole w kabinie

 

co do komputera fakt nie wykrylo ale jak czujniki pykaja to gdzies musza byc podlaczone chyba :)

 

a mozliwe ze Jest uszkodzany ten Dzwiek tzn glosniczek czy cos od Pdc ?

 

Podasz mi jakas dobra strone gdzie sprawdze dobrze ten Vin bo tyle tych stron ze nie wiadomo w jakiej to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vin-info.pl/ wpisalem tu zaplacilem i raport Jest dla mnie smieszny bo w opcji

OPCJE WYPOSAŻENIA:

BRAK DANYCH

I skad mam wziasc Dane o wyposazeniu ? :(

 

Bylem teraz w aucie i dokladnie sprawdzilem bezpiecznik od PDC Jest ok i jeszcze raz sluchalem czujnikow i powiem tam wszystkie "pyrkaja" tylko jeden wyjatkowo glosniej niz pozostale

Ale dzwieku w aucie jak nie bylo tak nie ma Mozliwe zeby ta "piszczalka" padla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź sam głośniczek, jak masz sedana, to głośniczek odpowiedzialny za tylne PDC jest w półce podszybia, gdzieś koło środkowego stopu, a jak kombi to w prawym boczku - po otwarciu i zaglądnięciu pod tą kratkę przy szybie będziesz go widział.

Jak czujniki pykają, to znaczy że moduł ma zasilanie i coś tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.