Skocz do zawartości

Gaśniecie silnika, problemy z odpalaniem. Bmw e46 318i


bubu155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem iz w czasie jazdy auto potrafi mi zgasnąć wywalajac wszystkie kontrolki. Po zgasnieciu jest problem z odpaleniem i trzeba kręcić trochę. Drugi problem to podczas jazdy wywala akumulator na czerwono na sekundę i czuć wyraźne szarpnięcie. Trzeci problem, rozlaczylo cały system kontroli. Po podłączeniu kompa wywala jeden błąd, czujnik ciśnienia hamulców. Zero elektryki! Jakieś przypuszczenia ktoś ma? Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem czytałeś błedy ?

Wygląda jak byś miał chwilowe zwarcie ,albo gdzieś nie łączyło, ale tyle to i sam pewnie wiesz.

Na wszelki wypadek to sprawdź kostkę od stacyjki.

Hmm... jak całkiem padnie to łatwiej szukać

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem czytałeś błedy ?

Wygląda jak byś miał chwilowe zwarcie ,albo gdzieś nie łączyło, ale tyle to i sam pewnie wiesz.

Na wszelki wypadek to sprawdź kostkę od stacyjki.

Hmm... jak całkiem padnie to łatwiej szukać

Co do systemu trakcji to zawiesza się czujnik na listwie. Z elektryka było robione tylko to że robili sprzegielko na alternatorze, ale to wyświetlanie aku na sekundę nie znikło. Ale najbardziej wnerwia mnie gasniecie auta i problem z odpaleniem, może pompa paliwa? Bo jak przeciagne np na 3 biegu do 6tysiecy i wrzucam 4 bieg to czuć szarpbiecie autem i muszę odpuścić gaz i dopiero idzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

U mnie razem z wymianą 900 coś.. 5/6 godzin pracy, bo dojście trudne. Podejrzewam, że zostałem wydymany, ale nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.

Jak potrafisz zrobić sam, to zrób to sam i napisz jak Ci poszło. Czujnik ok 200 zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie razem z wymianą 900 coś.. 5/6 godzin pracy, bo dojście trudne. Podejrzewam, że zostałem wydymany, ale nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.

Jak potrafisz zrobić sam, to zrób to sam i napisz jak Ci poszło. Czujnik ok 200 zł kosztuje.

Zostałeś wydymany. 3-4 godziny to max w tym silniku. w ASO czujnik ok.430zł zamienniki po 200-250, więc swoją drogą za robotę nie źle Cię skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że sam sobie wymienię bo krzyczą ładnie za wymianę. Tylko pojadę pod kompa zrobić adaptację to tylko 50zl:) zawsze coś zostanie w kieszeń:) zobaczę ile tak na prawdę się schodzi czasowo z wymianą.

Jaką adaptację? Czego, czujnika położenia wału? :duh: Przecież tu się nie robi żadnej adaptacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morze ktoś podpowie??

 

Morze to masz np: Bałtyckie :D

Jeśli chcesz, to jedź i rób adaptacje :D Elektryk się ucieszy, że jego portfel wzbogaci się o kilkadziesiąt zł a on sobie poklika, ewentualnie skasuje adaptacje a silnik i tak sam sobie wszystko zaadoptuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.