Skocz do zawartości

Klimatyzacja 118d


alen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem iż, przez cały czas chodzi mi wiatrak wentylatora, w ogóle się nie wyłącza, 3 miesiące temu wymieniłem czujnik temperatury znajdujący się w bloku silnika, zapłaciłem za Niego 70 zł, czy jest możliwe że już jest po Nim ? Oraz prawdopodobnie w tym samym czasie przestała mi działać klimatyzacja, czy wiecie co może być problemem ? Czy moduł znajdujący się przy wentylatorze morze odpowiadać ze te 2 rzeczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w mojej 118d, padł moduł przy wentylatorze. Polega to na tym, że jakimś cudem pomimo osłony pod silnikiem , woda z solą zbiera się na tym module i śniedzieją kable. Polutowałem je, zabezpieczyłem i wszystko chodzi jak powinno. Jeżeli nie masz pewności wyjęcie wentylatora to 10 minut roboty. Otwórz piwko , wyjmij wentylator , weź miernik w rękę i posprawdzaj czy przez kable do silnika wentylatora przechodzi prąd :)

Prawdopodobnie jak go wyjmiesz to wzrokowo zobaczysz, że coś jest nie halo z kablami. Od razu mówię , że samego modułu nie da się kupić a nowy wentylator z modułem ponad 1tys zł :) BMW tutaj się postarało wyjątkowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już przyczynę, był to moduł. Prawdopodobnie doszło do zwarcia i przez to chodził non stop, zobaczymy jak będzie z nowym. Ale dzięki za zainteresowanie tematem. Jeszcze pozostał problem z klimą, miałem nabiją w lutym, nie używałem jej ani razu, i w te słoneczne upały włączyłem i niestety nie działa. Szczelność jest, gaz się nabija, ale czynnika nie da się wbić. Muszę pojechać do serwisu, aby sprawdzili sprężarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.