Skocz do zawartości

e46 318 nie działa DSC po zmianie licznika


felldn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały/duży problem, i bardzo proszę o pomoc. Padł mi licznik w BMW e46 318 coupe M43B19. (licznik wogole przestał działać zero reakcji działa jedynie podświetlenie).

Założyłem licznik od anglika bo taki miałem i wszystko działa jak trzeba, ale po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów zapala się kontrolka DSC i tak juz zostaje zapalona, oczywiście DSC nie działa. Próbowałem też na innym liczniku (też anglik) i jest tak samo. Po odpaleniu auta kontrolka sie nie świeci, i po przejechaniu kilkunastu metrów zapala sie na stałe.

 

Przeczytałem gdzieś na jakimś forum, że NIBY jeżeli jest licznik od wersji z ASC wtedy nie zadziała DSC. Ciężko jest próbować metoda prób i błędów bo jeżeli licznik jest z rozebranego samochodu nigdy nie mam pewności czy wyjęty jest z wersji asc czy dsc. a nie mam możliwości podmianki z "pewnego" samochodu. a może to wogole inna kwestia.....

 

Podejrzewam że już ktoś miał taki problem albo ktoś wie coś na ten temat. Proszę o pomoc, bez odsyłania do szukajki bo naprawde szukałem i nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam:)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mam się oprzeć na tym co kolega wyżej sugeruje? i nie kombinować z poszukiwaniami licznika od modelu z DSC?

co do kodowania licznika to wiem ze robi się to po to aby wbić vin w licznik i żeby zniknęła ta kropka obok przebiegu w milach... i obawiam się że raczej to byłoby zbyt proste żeby tam ustawić też DSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mam się oprzeć na tym co kolega wyżej sugeruje? i nie kombinować z poszukiwaniami licznika od modelu z DSC?

co do kodowania licznika to wiem ze robi się to po to aby wbić vin w licznik i żeby zniknęła ta kropka obok przebiegu w milach... i obawiam się że raczej to byłoby zbyt proste żeby tam ustawić też DSC.

Tak jak kolega wyżej ci napisał kodowanie licznika i po kłopocie. A jak obawiasz się że to zbyt proste to rób po swojemu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.