Skocz do zawartości

3.0i praca wentylatora


20omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temperatura na podwurku wzrasta i mam pytanie o pracę wentylatora. Jak powinien pracować. Uważam że w mojej X3 działa za często. Może mi się wydaje ale nawet przy wyłączonej klimie działa zbyt często. Tak ma być? Błędów tester nie zarejestrował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na włączonej klimie działa cały czas na wolnym biegu .

jeżeli poziom płynu jest dobry to zobacz jaką masz temperaturę silnika jest możliwość ustawienia żeby na wyświetlaczu licznika pokazywało ci aktualną temperaturę w czasie jazdy , z reguły termostat jak nawali to nie zamyka układu ale może masz zacięty termostat i nie otwiera i silnik się grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem posiadaczem e83 3.0i z lpg i u mnie też bardzo często włącza się wentylator, przy takiej pogodzie jak dzisiaj czyli ok +25, wentylator pracuję praktycznie non stop, oczywiście przy miejskiej jeździe, na klimie to chyba faktycznie pracuje cały czas, dziwna jest sprawa bo po wyłączeniu silnika automatycznie wyłącza się też wentylator, np. w e46 320i wentylator jak się włączy to po wyłączeniu zapłonu potrafi dalej pracować do czasu aż schłodzi płyn w chłodnicy,

Może ten model tak ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pracuje jakoś nadmiernie często. Na pewno wyłącza się z wyłączeniem silnika. Ale za to mam wrażenie, że od silnika aż "bucha" gorące powietrze (wyraźnie wyczuwalne). Czy Wy też tak macie? Wskazówka temperatury jednak w idealnym pionie.

A swoją drogą jakie spalanie, bo u mnie ok 22l/100km w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Buni jakoś nadmiernie to nie bucha gorącym powietrzem, wskazówka stoi jak zaczarowana centralnie wskaźnika. Może ktoś podpowie gdzie sprawdzić w ukrytym menu temperaturę cieczy chłodzącej? A co do spalania to moja 3.0i 231 KM na lpg pali średnio 14 ltr, na zbiorniku 50 ltr (wchodzi 40) robię po mieście ok 220 km, natomiast jazda mieszana z przewagą na trasie około 290 km, sterownik lpg stag a wtryski hana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.