Skocz do zawartości

[E91] Nierówno siedzi na zawieszeniu, zbyt niski tył


Sław

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Zdecydowałem się na wymianę sprężyn i amortyzatorów. Mam w związku z tym kilka pytań.

 

Sprężyny będą Eibach ProKit, amortyzatory będą Sachsa tylko pytanie jakie, czy seryjne czy takie do M pakietu?

 

Czy powinienem wymienić od razu łożyska amortyzatorów zakładając że są jeszcze fabryczne (przebieg auta 240kkm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już bym robił taką opracje to Eibach pro kit i jakis sportowy amor czyli przynajmniej Sahs advantage do obnizonych zawiasów.Problem taki,że jak obnizy ci sie auto to serjny amor sahs super turing np bedzie czasem dobijał odbój na dziurach i możesz szybko wylać nowe amorki.Lóżyska również nowe sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już bym robił taką opracje to Eibach pro kit i jakis sportowy amor czyli przynajmniej Sahs advantage do obnizonych zawiasów.Problem taki,że jak obnizy ci sie auto to serjny amor sahs super turing np bedzie czasem dobijał odbój na dziurach i możesz szybko wylać nowe amorki.Lóżyska również nowe sztuki.

 

O to właśnie pytam, Sachs Advantage do obniżonych sprężyn kosztuje około 50zł więcej od Supertouring więc nie ma tragedii. Powyżej tego to już jest coś typu Bilstein a to już za duża kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź z ciekawości do tego diagnosty ile pokażą nowe amorki, ja mam przód 70 a tył 60 nigdy w żadnym aucie nie miałem wartości zbliżonej nawet do 30 stu więc ciekaw jestem jakie są realne wartości w Bmw

 

ps. pamiętaj że auto może od razu nie "siąść " sprężyny mogą się układać kilkanaście nawet dni więc na efekt często trzeba chwilę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już pisane o tym teście u diagnosty i w przypadku twardego zawieszenia nie ma się co sugerować procentami. Ważne aby obydwie strony miały taką samą wartość. Ja wymieniałem amorki i mam obniżone zawieszenie a procentów wyszło jakieś 35.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.