Skocz do zawartości

320D 136km Brak mocy, przepływomierz?


batuTL

Rekomendowane odpowiedzi

Temat edytowany ponieważ zmienił się problem, a nie zakładałem drugiego wątku. Opis w drugim poście

WItam, problem mam taki, jak duża większość użytkowników, aczkolwiek nikt nie pisał o wyniku na komputerze ( przynajmniej ja nie zauważyłem ) .

 

Mianowicie chodzi o to, ok. 2 tys obr/min załącza turbo, a a ok 2.5 odłącza je.

Na komputerze sprawdziliśmy, że w momencie dodania gazu, dostaje 2.2 bar, włącza tryb awaryjny i spada, 1.8, 1.6, 1.4 ...

Jak inni piszą, puszcze gaz, dodam - dalej zbiera jak powinna.

 

Zaślepiłem EGR, wyłączyłem je, nie zauważyłem różnicy, ktoś coś może poleca, gdzie tu zaglądać? Sterownik? Czujniki jakieś? Czy raczej grubsza sprawa.

Edytowane przez batuTL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak, z ciśnieniem doładowania sobie poradziłem, zaślepiłem EGR zaślepką ( wcześniej tylko wężyk ) i na monitorkach wszystko było ok. minimalnie mniej niż być powinno.

 

Z brakiem mocy nie zmieniło się nic, wyczytałem że to przepływomierz. Faktycznie, 4,5 bieg wskazówka ledwo za 10 wyskakuje.

Wziąłem na próbę ze szrotu, niestety nic się nie zmieniło, auto do 3'ego biegu ciśnie ładnie, wrzucam 4,5 muł.

Dodam, że odpinając wtyczkę od przepływomierza nie zmienia się nic, tak samo na jałowym jak i na wciśnięciu w dechę, do 3 biegu leci, 4, 5 muł.

 

Czekam, aż znajomy wróci ze Szwecji, ma takie samo bmw i pożyczę od niego sprawny przepływomierz, by sprawdzić czy to na pewno on. Do tego czasu nie chce wykładać w błoto 500PLN jeżeli nie jestem tego pewny.

 

Macie może jeszcze jakieś inne teorie, dlaczego auto muli na 4, 5 biegu i ekonomizer nie zamyka się na 20 tylko kreske-dwie za 10'ką ?

 

Dodam, że przeczyszczałem filtry elektrozaworu turbo i podczas testowania strzeliła mi rura od turbo-inter, założyłem już nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.