Skocz do zawartości

"cykanie" z silnika m54 b30


Xuobuzx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim hałasem z silnika? Co może być przyczyną? Dźwięk wydobywa się z prawej strony silnika (strona pasażera). Poniżej zamieszczam filmik z tym hałasem.

 

Tutaj na wolnych obrotach

Tutaj przy gazowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk występuje tylko na ciepłym silniku. Po nocnym postoju po odpaleniu przez chwile jest spokój dopóki silnik nie osiągnie swojej temperatury pracy. Częstotliwość tego klikania uzależniona jest od obrotów. Na anglojęzycznych forach znalazłem, że przyczyną może być nie dokręcona świeca. Komputer wywala właśnie błąd, nie pamiętam dokładnie kodu błędu, ale brzmi on mniej więcej tak: "randomly misfiring...bank 2"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś świeczki? ogarnij najpierw to. A stan tych sprężyn ocenisz jak pokrywe zaworów zdejmiesz. Najlepiej jedz z tematem do ogarnietego mechanika. Miałem ten sam problem z cykaniem, ludzie mówili że szklanki itd i że czeka mnie remont. Zleciłem mechanikowi wymiane świec i uszczelkę pokrywy zaworów bo już kończyła swój żywot i wtedy gość zobaczył że spreżyna na zaworze jebła i wpadała do sródka, bawił się z 3 godziny żeby ja dobrze wyciągnać i założył mi nową. Od tamtej pory chodzi jak marzenie. Dlatego najpierw polecam ci sprawdzić to co ci napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sprawdziłem, ale tylko od 1-4. Nie miałem czasu ściągać tej osłony pod szybą, a bez tego kluczem nie podejdę. Te które sprawdziłem były dokręcone. Tak czy inaczej nowe świece i cewki leżą w garażu i w piątek się tym zajmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.