Skocz do zawartości

E92 Ciepłe powietrze z nawiewów POMOCY!!!!


wittek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w moim e92. Z nawiewów leci non stop cieple powietrze co stało się przy wyższych temperaturach nie znośne. Auto w ogóle nie reaguje na pokrętła do regulacji temp. Co reguluje temperaturę ogrzewania? Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy nawiewami jest jeszcze jedno pokrętło gdzie wybierasz zimne lub ciepłe powietrze. Jest na niebieskim kwadraciku? Wiem głupie pytanie ale lepiej spytać. Jak tak to czy jak włączysz klimatyzację dalej leci ciepłe powietrze? I czy wieczorem jak jedziesz i silnik jest już zagrzany, a na zewnątrz jest chłodno też leci ciepłe powietrze?
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Tak więc co do klimy to nie wiem czy jest sprawna raczej nie ale to odrębny temat bo auto kupiłem niedawno. No wiec tak nie ważne czy jest na czerwonym lub niebieskim kwadraciku przekręcone to i tak leci ciepłe. W zimie na klimatroniku mialem ustawione 16st. i w aucie sauna. Tak więc zero regulacji. Jeśli silnik jest zagrzany w zimie to tez leciało gorące powietrze. Co tym staruje? Od czego zacząć? Może jakiś elektrozawór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam ten sam problem, jeszcze go nie rozwiązałem ale mam zamiar to ogarnąć w najbliższym czasie. Jest kilku kandydatów do obwinienia za taki stan rzeczy:

- elektrozawór ogrzewania (zacina się i wtedy daje ciepłe powietrze na podszybie i nogi)

- czujnik zaparowania przedniej szyby (ciepłe powietrze na szybę)

- zacinające się klapki w desce rozdzielczej które regulują przepływ powietrza (najgorsza opcja, bo wymaga demontażu całego kokpitu)

- lub czujnik temperatury we wnętrzu.

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie problem najczęściej występuje przy temperaturach na zewnątrz pomiędzy 3-10 stopni wiec najgorzej jest wiosną. Latem i zimą gdy temperatura jest daleka od tych wartości problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wali ciepłym powietrzem z każdego wylotu. Deska rozdzielcza i tunel tak się nagrzewają że pomału w ręke parzy. Co do temperatury na polu to nie ma znaczenia, czym cieplej tym gorzej:(. Ja jadę 15 do gazownika i będę miał podłączone auto pod dobry komputer i myślę że coś wyjdzie... A tobie klimatyzacja normalnie chłodzi? Bo ja nie wiem czy jest nie nabita czy właśnie z tego powodu się poprostu nie włącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klima działa bardzo dobrze. Można latem jeździć w kurtce zimowej :)

Oczywiście do czasu kiedy coś się przestawi i zaczyna gotować we wnętrzu, wtedy to najlepiej kąpielówki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.