Skocz do zawartości

E 46 Problem z podłączeniem wzmacniacza


ToNieJa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podłączeniem wzmacniacza w swojej bmc'e.A więc konkretniej chodzi o to,że wszystko na zapłonie Po przełączeniu kluczyka na poz 1 jest ok lampka zielona na wzmaku sie świeci a japa szczęśliwa problem pojawia się po odpaleniu gdyż lampka zmienia kolor na czerwony i tuba nie trybi... Wcześniej w ogóle nie chciało grać dopiero jak sygnałowy kabel wyjąłem i założyłem na przekręconych kluczykach to działało ale nie działały tzw jajka głośniki w półce bo byłem zmuszony wziąć z nich sygnał do czinczy ponieważ w radiu oryginalnym czinczy nie ma a zależy mi na działającej multifunkcj kierownicy.Więc tak po zmianie czinczy tzn włożeniu ich odwrotnie wszystko zaczeło być ok tzn na pierwszej pozycji kluczyków po odpaleniu jakby wzmaka nie było grają jajka a wzmak off... tutaj pokaże schemat może jak to podłączyłem wszystko może komuś się przyda bo to jest na bank dobrze bo miałem tak wcześniej w e36 tylko tam nie było tak narąbane bo w e46 mam zmieniarkę i jakby drugie radio w bagażniku i musiałem się wpinać tam kabel sygnałowy (niebiski) we wszystkich samochodach zazwyczaj tylko w e46 jest biały... Tak mi się wydaje bo z tego co wyczytałem ten kabel to antena automatyczna czyli kabel sygnałowy.Nie wiem czy nie pomieszałem plusa i minusa jak podpinałem cincze pod jajka no bo jest czarny masa i czerwony plus anie nie w bmw tam musi być zielony i szary chyba.Niech się ktoś wypowie i podpowie co mogłem namieszać,że to nie trybi...bo wyjścia są dwa albo pomieszałem przy podłączaniu czinczy lub podpiąłem kabel sygnałowy nie w to miejsce na kostce bmw...Nie mam pojęcia pomocy,A tu schemat w paincie xD

http://imageshack.com/a/img538/2503/v5gs8n.jpg

1.Akumulator

2.wzmacniacz

3 i 4 głośniki pod które sie podpiąłem

5.tuba

6.kostka bmw i 16 pin z którego wziąłem kabel sygnałowy oznaczony na wzmacniaczu jako (S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas odpalania zapala sie protect moze z winy duzego spadku napieciecia przerabialem kiedys taka opcje ale w innym aucie. A do rzeczy czy posiadasz fabryczny wzmacniacz w okolicy zmieniarki byl montowany?? Rzecz dwa to jabkby drugie radio to tuner mozna wyprowadzic chinch jak cos. I pomalu bez stresu wszystko podlaczymy i bedzie dzialac temat audio w e46 mam w miare opanowany:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak proponuje smialyyy, do tego sygnał audio weź z telefonu lub mp3, wpinając taki kabel :http://www.komputronik.pl/product_picture/6/KASMJ2XCH/Kabel_stereo_Minijack_2x_chinch_2_5m.png

 

Sygnał który bierzesz z głośników wpinasz do wejścia hi-input/high input? Jeśli podobniesz z głośników do wejścia chinch lub low input, bez specjalnego adaptera to możesz uszkodzić wzmacniacz lub wejdzie on w tryb awaryjny/protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protect moze mu sie wlaczac tez z powodu za cienkich kabli zasilajacy i masa badz nawet slabego styku.

 

 

ja w swojej mam system hi-fi wiec nie chcialem go ruszac a tez dolozylem suba i zrobilem to tak

 

kable zasilacjace plus z aku i masa tez do aku remote do wzmaka podlaczylem pod oryginalny wzmacniacz ten w boczku bagaznika. Sygnal dzwiekowy wzialemm z tylnych glosnikow podlaczylem do przedwzmacniacza a nastepnie chinch i do wzmaka w normalne wejscie. moglem zapiac pod hi input ale wtedy sa zaklocenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja bym się nie brał za montaż audio jak nie masz o tym bladego pojęcia. :mad2: Może to wydawac się śmieszne, ale źle podłączony wzmacniacz może Ci spalić furę. I były takie przypadki. Poczytaj, zainteresuj się tym i dopiero później bierz za montaż. Jeśli to przekracza twoje manualne możliwości, oddaj do zakładu specjalizującego się w tej dziedzinie.

 

1) Na początku przeczytaj http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

2) Podaj model wzmacniacza jaki masz, jakich kabli używasz i wszystkie szczegóły instalacji.

I naucz się używać poprawnej polszczyzny i zasad interpunkcji, bo nie da się tego czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz co masz tam wsadzone w aucie jakie radio, czy masz tuner, wzmacniacz ori bmw ?? Remote to sygnałowy. Napisz co masz ja ci rozrysuje co podlaczyc i gdzie bo faktycznie może się to skonczyć zawrą w układzie el.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temacie się znam.Robiłem to w nie jednym samochodzie i wszystko było ok.Inżynierowie z BMW projektując schemat elektryczny musieli być na ostrej fazie bo oznakowanie kabli nie ma nic wspólnego z oznakowaniami we wcześniejszych modelach czy chociażby w ogólno przyjętych zasadach elektryki u nich + to zielony np. Wracając do tematu rozwiązaniem problemu okazał się źle podpięty kabel sygnałowy...Jakoś nie przyszło mi do głowy,że jeśli na kablu pod który się podpiąłem jest napięcie na zapłonie to zniknie po odpaleniu samochodu.I ot całe rozwiązanie.Dla tego szukałem przyczyny gdzieś indziej bo nie brałem takiej sytuacji pod uwagę zwłaszcza,ze w normalnych samochodach niebieski to sygnał i tyle i sie pod niego podpinasz a tu sygnał to chyba 7 pin z tego co pamiętam po prostu trzeba sprawdzićmiernikiem gdzie na zapłonie i po odpaleniu samochodu jest stałe napięcie no teraz już wiem,że takie coś może być bo nigdy wcześniej się z takim oznakowaniem kabli nie spotkałem i w ogóle z takim czymś,że napięcie może zniknąć po uruchomieniu samochodu z przewodu na którym było przed jego uruchomieniem.... :mad2: No nic dziękuję za pomoc,krytykę,i śmieszny filmik. :cool2:

 

Ps.Śmiały gdybyś miał trochę pojęcia mądralo to schemat w całym tym gównie jest taki sam i mój model wzmacniacza i rodzaj kabli nie mają wpływu na to czy będzie działało czy nie będzie działało.Jedynie te parametry mają wpływ na jakość dźwięku.

A po 2 to jeśli byście czytali mój post to są tam odpowiedzi na wasze wszystkie pytania.Jest też schemat jak wszystko jest podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.