Skocz do zawartości

E46 podświetlenie nóg


alien_corrado

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jest to mój pierwszy post a więc witam wszystkich forumowiczy :)

Szukałem ale nie znalazłem tematu podobnego do mojego problemu.

 

Odkąd mam swoją e46 nie działa* podświetlenie nóg od strony pasażera i kierowcy.

 

*nie działa właściwie :) To znaczy raz na jakiś czas się zaświeci,albo "zamryga" raz jedna raz druga , a raz obie strony.

ogólnie całe oświetlenie kabiny działa poprawnie.

 

Co warto sprawdzić ?

Podpowiedzi które mogą być kluczowe :

-w lampce przy lusterku poprzedni właściciel wsadził diodę

-na tylknych słupkach jest normalna żarówka i działają bez problemu

- mam podejrzenia, że te lampki przy nogach o których jest temat również są na diodach ale pewności nie mam bo nie rozbierałem,ale jak juz coś zaświeci to światło jest niebiesko jasne.

 

dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego! Wróżka mówi, że pewnie masz diodę i musisz ją wymienić. Jeżeli nie wierzysz w wróżki schyl się podważ śrubokrętem otwórz lampeczkę i zobacz co masz w środku. Jeżeli diodę to wstaw żarówkę i zobacz czy działa. Problem rozwiązany. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

7 żarówek postojowych (3 nad lusterko wsteczne, i 4 z tyłu dla pasażerów po 2 na stronę)

3 żarówki rurkowe 36mm (1 pod nogami kierowcy, 1 pod nogami pasażera, 1 w schowku od strony pasażera)

2 żarówki rurkowe 42mm (lampki w bagażniku)

 

Tak jest w e46 sedan nie wiem czy w pozostałych jest tak samo

 

Ew. można kupić jeszcze 2 rurkowe 36mm pod tablice rejestracyjną ważne żeby były z oznaczeniem SMD, wtedy komputer nie będzie pokazywał błędu z przepaloną żarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.