Skocz do zawartości

e92 rozrząd


pendrak92

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,posiadam BMW E92 coupe 320d z 25.11.2008r. a że niedawno ją zakupiłem to chcę o nią zadbać i proszę o poradę Panowie chciałbym wymienić w niej rozrząd i to raczej cały bez jakiegoś odstawiania lipy.Czytając wszystkie posty o rozrządach w e9X z silnikami 320d zacząłem przyglądać się swojej buni i doszedłem do wniosku że lepiej dmuchać na zimne,zauważyłem znaczy usłyszałem lekkie szmery wydobywające się z pod samochodu podobne do tych z filmików na których przedstawiono luźny łańcuch rozrządu czy to mnie już dopadło bo szmer jest dość cichy ale słyszalny,silnik chodzi raczej w miare normalnie.Mam przejechane 110tysi i chce sie dowiedzieć jak to z tą wymianą będzie,wymieniać czy nie,co kupić,jakie części,jakiej firmy,jak sprawdzić dokładnie czy już kończy swój żywot,gdzie się udać,do kogo,(aso odpada),jestem z kuj-pom. i nie wiem gdzie się tym zajmują.

Znalazłem na allegro taki oto zestaw:

http://allegro.pl/rozrzad-kompletny-bmw-n47-2-0d-serwis-wymiana-i5210863201.html

i nie wiem czy w to warto inwestować i kto by mi to zrobił w moim woj.

Proszę o porady co z tym fantem dalej działać i od razu dziękuje za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przede wszystkim sprawdź czy nie obejmuje Cię akcja serwisowa. Przygotuj sobie VIN i zadzwoń do ASO.

viewtopic.php?f=70&t=263913&start=540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli chodzi o ten zestaw do wymiany rozrządu co wkleiłem nadało by się to,czy coś innego mógł by mi ktoś doradzić a i tak mnie więcej ile mnie ta zabawa wyniesie

A co do aso to jam mam silnik N47D20O0 a tamten post przeczytałem cały i jeden kolega ma taki silnik i mu akcja nie obejmowała wymiany

Edytowane przez pendrak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest pełno postów i namiętnie je czytam ale troszke mało o e92,jam mam silnik N47D20O0 a post o akcji wymiany przeczytałem cały i jeden kolega ma taki silnik i mu akcja nie obejmowała wymiany.Więc zacząłem myśleć jak ten rozrząd naprawić na własny koszt gdzie i u kogo,a najważniejsze w jakie dobre i wytrzymałe części zainwestować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone części to oryginalne

można kombinować z zamiennikami, ale albo ludzie nie korzystają, albo się nie przyznają

ja bym kupił części Swag/Febi, nawet ori nie są wieczne

czy to e90 czy e92 to ten sam silnik

powinno się w każdym N47 wymieniać rozrząd, we wcześniejszych modelach A problemy są częstsze, ale to dlatego, że te samochody mają większe przebiegi, oraz tych z silnikiem C jest po prostu mniej

jak masz 110.000 to tak do 150.000 wymień i będziesz spał spokojnie

ja w poprzedniej e92 nie wymieniłem, bo nie wiedziałem, że pęknie i potem płaciłem 6.500 za naprawę, pękł rozrząd bez oznak, przy 175.000

co do mechanika w Twoich okolicach to nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ppatryk to z tym spokojnym spaniem to nie wiem bo jak sie położe na glebie i posłucham rozrząda to go troszke słychać i nie wiem czy już sie kończy czy jeszcze polata cykam sie że trzaśnie ale 6500 tysia to może bym jeszcze przebolał

Jak odpalam auto to wraz z cichutkim dźwiękiem rozrządu przez chwilkę minimalnie falują obraty po dodaniu gazu jest normalnie ale to tylko przy odpalaniu

i to prze chwilke

A co do części orginalnych to bym zainwestował tylko nie wiem w co czy są jakieś zestawy do wymiany całego rozrząda no np.taki jaki wkleiłem

ps.tak naprawdę to e92 to zarąbista fura,mam pełny m-pak zarąbiście się prezętóje i nawet fajnie się śmiga tym 2.0d tylko ten rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki troche mnie uspokoiłeś chyba dzisiaj zasne :D a jeszcze mam jedno pytanko

czy jadąc na pierwszym i drugim biegu(silnik 2.0d) słychać w środku odgłosy dizla(traktorzenie)

bo u mnie słychać a gdzieś czytałem że jest prawie zupełnie cisza, a na wyższych biegach jest

normalnie prawie jak benzyna(głupie pytanie ale jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chyba się za niego wezme,tylko jak byś mógł mi napisać gdzie się takie części kupuje i to żeby były wszystkie co potrzeba do wymiany to bym był wdzięczny

najlepiej jakby był to jakiś zestaw to by było bez kłopotu a tu taki numer a tu inny nie pasuje do tego itp.a speca może gdzieś znajde,może sie ktoś jeszcze zgłosi

kto zna fachowca od takich spraw wymiany rozrządu z okolic kowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.