Skocz do zawartości

Zakłamania sondy lambda 2.8


ToNieJa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

PO podłączeniu do kompa wywaliło mi błąd od sondy lambda.Z tego co widzę pod maską to mam wydech taki....http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT31&mospid=47656&btnr=11_2181&hg=11&fg=50

Nie mogłem znaleźć tych 2 sond na końcu ale te z góry widać wyraźnie i moje pytanie jest takie czy te sondy wpływają jakoś na pracę silnika ? W sumie nic się nie dzieje złego może przy około 4 tys jest takie lekki brak mocy ale to dosłownie nie wyczuwalne nie wiem czy to w ogóle ma coś wspólnego z tą sondą. :mad2: Dodam,że napięcie dochodzi na sondy tylko,ze na jedna mniejsze.

No i jest jeszcze 2 sprawa mam przedmuchy przy kolektorze i myślę,ze to może też wpływać na odczyty z tych czujników.Mam rację ?

I kolejne pytanie czy mógł bym wsadzić normalny kolektor wydechowy np taki--->http://allegro.pl/bmw-e39-2-0-2-5-2-8-2v-kolektor-wydechowy-tylny-i5102037144.html bez tych czujników i wielkich puszek to są chyba katalizatory chodzi mi o te puszki co są za pierwszą sondą od silnika (patrz pierwszy schemat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz pierwsze sondy są regulujace drugie monitorujące :) co a tym idzie te pierwsze regulują sklad mieszanki paliwo powietrze a drugie sprawdzaja czy ta mieszanka jest prawidłowa ale to raczej logiczne :)

Jak masz przedmuchy to masz lewe powietrze wiec niema co sie dziwić że sondy swiruja ;) że tak brzydko powiem te jak to nazywasz czujniki sie z dupy nie wzieły więc jak producent je zamontował to nie są tam po to aby były i człowieka wkur*#!@# ;) więc ja nie chcesz mieć problemów z autem to nie rób druciarni tylko doprowadź do stany jak fabryka przewidziała :) Katalizatory usuniesz to przekonasz sie czy było warto przy kontroli spalin :) ot i tyle ode mnie :)

 

 

:nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.