Skocz do zawartości

E46 318i problemy z Vanosem prosze o pomoc


yaz8051

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum wiec prosz enie karccie mnie jesli zamieszcze nieodpowiednio lub w nieodpowiednim miejscu temat

 

Nie dawno kupiłem swoją pierwszą Betkę wobec czego jeszcze za duzo o nich nie wiem.Na chwilę obecną byłem na 2 komputerach i oba pokazuja te same błędy odnosnie vanosa.Wg vin silnik mam N42 20A jak dobrze kojarzę.Sprawdzałem błedy raz, zrobiłem reset, przejechałem ponad 100 km i podpiąlem niunie drugi raz dzisiaj

Model auta e46 318i 2002 r 2.0 143 km

kody błedów

2854 Vanos sygnał czujnika niewiarygodny

2873 Przepływomierz

285A Vanos monitorowanie aktuatora

2865 Zmienne sterowanie zaworu, ograniczenie mocy dojazdu do domu??

 

Czy mógłby mi ktos przybliżyć temat czym to moze być spowodowane.Ewentualnie czy do wymiany cały vanos lub od czego zaczac i co z tym zrobić.Przepływka na pewno do wymiany to wiem, ale co z resztą.Z góry dziękuje

Edytowane przez yaz8051
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.skasowałem po 2gim podpięciu błedy, poki co nic sie nie wyswietla na desce rozdzielczej.Podpiąłem kompa jeszcze raz i zostały tylko 2 błedy mianowicie przepływomierz i

2854 - sygnał czujnika niewiarygodny

Monitorowanie aktuatora oraz zmienne sterowanie zaworu poki co sie nie wyświetla - przejechałem juz dobre 100 km

 

Czy wiecie moze co moze byc przyczyną błędu 2854?

 

Z autem nic sie ogólnie nie dzieje, obroty nie falują, ale ma wrażenie jakby było trochę słabe jak na 143 km, choc przyznam szczerze ze nie mam gdzie porównac z inną BMW o takim samym silniku

Z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.