Skocz do zawartości

[e46] 320d ściąga przy mocnym wietrze


Mariuszpol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie nie wiem czy to normalne czy nie ale podczas mocnego wiatru dość mocno ściąga mi auto tzn jadąc prawą stroną i wiater wieje z lewej strony przy większej prędkości ściąga mnie w kierunku pobocza i trzeba co jakiś czas kierownicą w lewo kontrować bo jak się puści to natychmiast w prawo się poleci a jak jedzie się drugą stroną tzn wracam to ściąga mnie w lewo bo wtedy wieje z prawej strony i nie raz jak mocniej zawieje to aż ''tył zatańczy'' nie wiem co jest grane strach wyprzedzać by do rowu nie wjechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stachu rozstań się w końcu z tą sarną, którą wozisz w bagażniku..to przestanie miotać autem i wycie też się skończy :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.. ciągle ściaga mnie w lewo podczas jazdy plus przy hamowaniu z prędkości 90km/h drży kierowca lecz tylko do 60km/h poniżej 60km/h nie ma żadnego drżenia... byłem u swojego mechanika plus na stacji diagnostycznej w swojej miejscowości ale jak zwykle mówią wszystko jest okej.Byłem dzisiaj akurat w Krakowie i podjechałem na stację diagnostyczną(30zł) na sprawdzenie zawieszenia pytam sie czy da się tył też sprawdzić... oni że tak tak na płytach ruszali przodem i tyłem auta :norty: jak bym na statku płynął :norty: plus kazali trzymać wciśniety hamulec nożny(po co nie wiem) z tyłu nic nie wyszło oprócz sprężyny pękniętej na jednym zwoju ale okej natomiast z przodu koleś mówi tak

 

jak Cie k.. ma nie ściągać jak lewa tuleja wy... i lewy drążek kierowniczy(w osłonie) coś chrupie..

 

Kazali szybko ruszać kierownicą małe ruchy ale szybko i mówi koleś..lewe koło chodzi sobie do przodu i do tyłu... a z lewej tulei mi wystawała taka jak by to nazwać taka po prosto guma co siedzi w tulei.. i ja im mówie ale mechanik mówił ze to tylko ta guma wyszła i to nie ma nic..a oni.. tak guma to raz... a tuleja rozerwana w środku to dwa... a tuleja to FEBI i zrobiłem na niej hmm... z 4tys km i cała w środku zaolejona (czy te tuleje mają w sobie jakiś olej czy to tylko zbieg okoliczności)?

 

i drążek kierowniczy lewy cały ten co wchodzi pod osłonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tuleja mam w sobie olej. A co do lemfordera hmm miałem wymieniłem razem z wahaczem i żeby Cie nie skłamać tuleja siadła po 5 tyś a wahacz po 8 morze 9tyś. Więc się lekko wk...em Kupiłem najtańsze co było na allegro wahacz za 150 coś koło tego i tuleje za jakieś 50 na wahaczu mam już zrobione 110 tyś nic się nie dzieje a tuleje gdzieś ostatnio wymieniałem. Ale oczywiście zaraz lemforder to oryginał z bmw będzie najdłużej chodzić. Żeby te tuleje ze złota były to i tak będą siadać moje zdanie kup coś najtańszego bo i tak za jakieś 30 40 tyś będziesz znowu zmieniał. A wracając do tematu przez te tuleje będzie Ci rzucać autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wymienię dwie bodajże na TRW koszt 180zł za dwie

 

lewy drążek kierowniczy pewnie na ruvvile koszt 140zł pytanie czy można wymienić tylko jedna sztukę drążka?

 

aha i które z wyżej wymienionych części będzie przyczyniało się do

 

=ściągania i drżenia kierownicy przy hamowaniu przy około 80km/h

 

 

bo dodam tylne tarcze nowe i klocki też mają około 8tys nalatane a z przodu klocki już żyletki a tarcze też nie wymieniane..pytanie czy drżenie będzie o tarcze..czy o klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek piszesz

z przodu klocki już żyletki a tarcze też nie wymieniane

Weź pod uwagę że jak się trzyma samochód pod chmurką i nim nie jeździ to na tarczach pojawia się rdza i powierzchnia nie jest gładka co może powodować wibracje koła.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.