Skocz do zawartości

E46 323- swap na m54b30


Bercik2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa dni temu w mojej buni doszło do zwarcia prawdopodobnie przetwornicy od ringow i doszło do pożaru, na szczęście szybka reakcja pozwoliła uniknąć większych strat, ale jednak jakieś są.

 

Oprócz elementów blacharskich tj. Maska, błotnik, zderzak spaleniu uległa instalacja elektryczna, plastiki w komorze. (postaram się dodać fotki)

 

Po głębokich przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie kupić anglika, i zrobić swapa na m52b28. Anglik jest w automacie.

Zastanawia mnie kwestia skrzyni i sprzęgła, czy z mojego m52b25 podejdzie p&p.

Silnik tak czy inaczej musze wyciągnąć w celu pomalowania komory silnika, a mając anglika w 2.8 można już wrzucić b28.

 

Zastanawia mnie kwestia skrzyni i sprzęgła.

Oczywiście chce pozostać przy manualu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bercik2602
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jest wszystko w proszku, ale ze wstępnych oględzin instalacja jest do wymiany na 100%

 

 

http://zapodaj.net/0254f7ee86125.jpg.html

http://zapodaj.net/ed37108179535.jpg.html

http://zapodaj.net/0df253a7a825c.jpg.html

Edytowane przez Bercik2602
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa dni temu w mojej buni doszło do zwarcia prawdopodobnie przetwornicy od ringow

nie prawdopodobnie tylko na pewno! Mi też w e46 się to gó_wno zajarało. A była bardzo dobrze zabezpieczona przed wilgocią! Cała zaklejona w grubej koszulce termokurczliwej.

Tyle, że stało się to podczas krótkiego postoju na :diabel_faja: od razu wyczułem smród i podjąłem środki zapobiegawcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co by nie zaczynać nowego tematu, zapytam tutaj.

 

Bierzemy pod lupę swap m52b25 na m54b30 z anglika.

 

Instalacja z komory silnika podejdzie, komputer jest po lewej stronie i mnie jak i w angliku.

 

Problem polega na tym, że przepustnica w m52 jest sterowana na linkę, a w m54 jest juz elektroniczna.

Pytanie brzmi, czy wystarczy przełożyć pedal gazu, i pociągnąć wiązkę od potencjometru do komputera, czy trzeba rzezbic.

 

I czy instalacja która znajduje się u mnie w kokpicie podejdzie do komputera z m54.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, żeby nie zakładać nowego tematu.

Mam juz 3 litrowke u mojej budzie.

Z podałem gazu sobie dałem rade,

Ale z wiązki silnika idzie kostka, której nie mam gdzie wpiąć. Jest to 6kabli.

W angliku jeden szedł do ews jeden do masy w skrzynce bezpieczników, a 4 do licznika.

U mnie są te przewody przy liczniku, tj. Nie ma pustych pinow. Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.