Skocz do zawartości

[e63] błąd tylnych świateł


isys3014

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

kupiłem, opisywane tutaj 650i (cn17309). W sumie nie jest tak źle, ale są dwie sprawy, które mnie denerwują. Jedną z nich są niedziałające aktywne oświetlenie - wiele błędów LSZ.

Ale sprawa, o pomoc w rozwiązaniu której tutaj piszę, jest inna:

Mam błędy tylnych świateł - obu. I one świecą, choć świeci jakby dolna połowa ledów. Czy w waszych autach też tak jest, czy świecą wszystkie rzędy? Miałem jakieś ledy w pozycyjnych z przodu i myślałem, że to o to chodzi - ale wymieniłem na ori i nic się nie zmieniło. A raz po uruchomieniu widziałem jakby miganie tej nieświecącej części lampy.

 

Czy ktoś już coś takiego przerabiał?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne oświetlenie często zawodzi w tych autach. Na początek warto je zdezaktywować i poobserwować. Ja już wiem, że powinieniem chyba zajrzeć do mechanizmu skręcania lewej lampy ale mi się ciągle nie chce skoro nie wyskakuje irytujący błąd a skręcające światła nie mają specjalnego wpływu na ich przeciętną jakość oświecania drogi.

Jesli chodzi o ledy - rada niewiele wnosząca i oczywista - bez komputera ani rusz. Ledy są chyba dołożone,bo w 2006 nie występowały więc może to kwestia konfiguracji.

Co do polerowania szyby przedniej z poprzedniego wątku to bym nie radził. Szyba czołowa jest elementem eksploatacyjnym i nie ma co z niej robić świętości jakby niektórzy koledzy chcieli. Polerka nie wychodzi. Na prawdę szkoda czasu i kasy, chyba że to bardzo płytkie delikatne zmatowienie czy coś podobnego i że nie jest na wysokości oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED-y były w tym modelu od początku. Sprawa się wyjaśniła: brak komunikacji z lewą lampą, więc ktoś szykując do sprzedaży podpiął moduł od auta bez aktywnych świateł (i bez asystenta świateł drogowych). Ten moduł zgłaszał błąd tylnych świateł, ale nie komunikował błędu aktywnego oświetlenia. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Teraz nie działają aktywne światła, ale asystent i tylne lampy są ok.

Co do szyby - mam kilka (5-7) rys od skrobania szyby na wysokości wzroku pasażera (ale widocznych tylko od strony kierowcy) - te chcę wypolerować, bo szkoda oryginalnej szyby. I tak założyłbym oryginalną, ale wymiana byłaby widoczna. Zresztą nie bardzo wiem jakie części aftermarketowe zamontuję w tym aucie. Szanuje wyłącznie oryginały i wiem, że informacje o tym, że np takie tarcze bez znaczka BMW i te ze znaczkiem tego samego producenta to nie to samo. U mnie przynajmniej się to dotychczas nie sprawdzało. Tak że hamulce przednie już siedzą ori, gumy wahaczy też. teraz czas na DD z przodu plus dwa przewody i chyba niestety aktywna przekładnia kierownicza. Ta zaboli.

 

Wracając do świateł - i tak muszę pomalować zderzaki i progi, wówczas zajrzę do lampy - raczej uszkodzony moduł pod lampą.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.