Skocz do zawartości

Wypadek e38,wymuszenie przez peugota....


Kirej525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miałem w poniedziałek wypadek baba wymusiła mi pierszeństwo peugotem i sprzątłem ją z drogi moją piękną e38 po liftingu...Dzisiaj ma przyjechać do mnie rzeczoznawca z AXA DIRECT BMW było w perfekcyjnym stanie wszystko oryginał,teraz mam uszkodzony błotnik zderzak halogen zawieszenie nadkole kierunek ksenona i felgę 19cali M6.Moje pytanie jest takie czy będą chcieli mi robić to na zamiennikach?Czy sam mogę BMW odstawić do servisu?Jak wyjść z tej sytuacji najkorzystniej panowie to mój pierwszy dzwon i nie wiem co robić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością zaraz wypowiedzą się fachowcy i dokładniej opiszą co i jak.

 

Ja swego czasu doznałem uszkodzenia dwojga drzwi. Przyjechał rzeczoznawca, potem przyszła wycena na ok. 3k, wpłacona na konto, choć wcale o to nie prosiłem. Oczywiście amortyzacja za rocznik auta, zamienniki itd.

Oddałem do ASO, tam wycenili po swojemu, przywrócili auto do stanu fabrycznego bez jakichkolwiek używek. Nowe elementy blaszane oraz wszystko inne, co uległo uszkodzeniu. Zajęli się wszystkimi formalnościami, skasowali jakoś 7k, ubezpieczyciel zapłacił bez szemrania. Również za auto zastępcze (z przebiegiem 7.000), które dostałem na kilka dni, gdy moje było naprawiane, a o które o dziwo też wcale nie prosiłem. Końcowa kwota stanowiła ok. 25% wartości auta, jeśli to istotne.

 

W sprawach lewych faktur za naprawę, czy sądowych batalii z ubezpieczycielem się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krzykną szkodę całkowitą i nie będziesz miał nawet prawa wtedy oddać do serwisu.

 

Daj zdjęcia.

Co z zawieszeniem bo to za mało opisałeś.

 

Wycenią auto na kilkanaście tys po szkodzie o kilka tys mniej i tą różnicę dostaniesz. Jak będziesz miał szczęście to nie dostaniesz szkody całkowitej i wtedy bierzesz kasę i robisz gdzieś w warsztacie, albo oddajesz do warsztatu i rozliczasz się bezgotówkowo.

 

viewtopic.php?f=99&t=261189 tu masz moją sytuację.

 

Dostałem za ten przód 4tys niedawno, auto starsze i pewnie gorzej wyposażone no i to e39 więc też klasa niżej.

 

Sam oceń czy dasz radę gdzieśkupić felgę i oponę/ opony, co z zawieszeniem , ile Cię to wyniesie. Bo możesz zrobić to porządnie za jakąś kwotę i kilka tys mieć w kieszeni. A możesz zrobić to również dobrze ale wyjść na zero i nic Cie też nie interesuje kupno opony, felgi itd.

 

Wybór należy do Ciebie tak na prawdę.

Edytowane przez danielxc717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzi. Musisz czekać na to jak wyceni auto firma. Bo rzeczoznawca tylko kwalfikuje czy element jest do wymiany, naprawy i % jego zużycia.

Obleci całe auto czujnikiem lakieru czy nie było malowane, ocenia na oko stan techniczny, wypyta o wyposażenie i w ten sposób wyceni wartość rynkową auta.

 

Teraz sobie zadecyduj czy chcesz brać kasę czy szukać warsztatu gdzie się rozliczą z firmą.

 

 

Zrób zdjęcia i opisz co jest z zawieszeniem.

 

Wrzucasz na serwer zdjęcia i dajesz linki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Zderzak, kierunki, elementy zawieszenia pewnie policzą zamienniki, ale od tego można się odwołać.

Felgę muszą oryginał.

Nie wiem jak opona czy musi być na oś nowa czy liczą za jedną. Chyba że jakoś przetrwała.

 

Malowanie jednego elementu liczą ok 500zł w zależy też od wielkości elementu i rodzaju koloru bo farby w zależności od koloru mają rożną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak- wymiana + malowanie

kierunek wymiana

listwa chrom pod spryskiem wymiana

Jak czujnik parkowania ? pękło coś?

listwa plastikowa zderzaka wymiana

błotnik wymiana + malowanie

nadkole wymiana

 

Nie wiem jak zawieszenie bo nie pisałeś.

 

Felga raczej do malowania zaliczą czy pękła?

 

Na moje oko jak dadzą 5-7tys będzie ok.

 

w Wołowie powinieneś dostać graty. Kiedyś widziałem, że mają graty do e39 i e38.

Zobacz w sieci co ile kosztuje mniej więcej (możesz kupić brzydki ale nie pęknięty zderzak) i do malowania.

 

A jak nie w okolicy to na allegro. Ja jednak jak szukałem do siebie wolałem osobiście zobaczyć jak co wygląda.

Zderzak swoją drogą to chyba jakiś zamiennik bo w bmw są one bardzo elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik i te chromy do wymiany. Jak masz potrzebę to możesz przetrącić drzwi i będziesz miał nowy lakier :mrgreen:

 

Oczywiście tą moją wyceną tak się nie sugeruj do końca. Podejrzewam, że mniej niż 5tys nie powinno być. Jeszce po zdjęciu zderzaka trzeba zobaczyć czy coś jeszcze się nie uszkodziło.

 

Jak zrobisz to u lakiernika sam na własną rękę to za malowanie zderzaka i błotnika + montaż zapłacisz jakieś 800-900zł

 

Ja błotnik znalazłem w kolorze a zderzak malowałem. błotnik nic się nie różni ani trochę w odcieniu a jest to srebrny kolor.

 

Ze Ścinawy wracałeś na kołach? Bo kawałek masz.

Policja była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pęknięta, zarysowana listwa kwalfikuje ją do wymiany. Jeśli wypadło z zaczepów to nic nie zrobisz i rzeczoznawca nic nie wliczy do kosztów.

 

Jeśli chcesz robić sam to już składuj sobie części bo po niektóre rzeczy trzeba jechać tu, po niektóre tam. Co ja się listew naszukałem. W Sulechowie byłem ale miał brzydkie (przed tel idealne) i w końcu kupiłem we Wschowie.

Dlatego lepiej samemu jeździć. E38 nie ma tak dużo na rynku. W Polkowicach jest jakiś człowiek co ma części do e38.

 

Zrób sobie kosztorys ile mniej więcej Cię to wyniesie.

 

Czy decydujesz się na wariant bezgotówkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało co powie. Możesz ściemniać ze bije ci kierownica teraz czy cokolwiek. Zawsze więcej skapnie ;)

Na twoim miejscu i tak by go na geometrię zabrał żeby sprawdzić czy wszystko jest ok.

 

No i wezwał jeszcze raz rzeczoznawce po zdjęciu zderzaka jeśli coś wyjdzie w trakcie- takie masz prawo. Ja z niego skorzystałem i dostałem zamiast naprawa zderzaka to wymiana zderzaka.

 

Więcej info będziesz wiedział jak dostaniesz na maila od niego druk, a potem jak firma da Ci wycenę.

 

Przy większych szkodach sam rzeczoznawca nie wyceni szkody na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.