Skocz do zawartości

Szarpanie silnikiem E91 2.0d 163km, bardzo dziwna sprawa


blazej123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam dość nietypowy problem, mianowicie jeśli jadę w ruchu i chcę delikatnie przyśpieszyć, ale tak ciut ciut, to auto zaczyna delikatnie szarpać (przyśpiesza, brak przyśpieszenia jakby odcięto powietrze,paliwo, znów przyśpiesza i później jest spokój i pomału przyśpiesza. Jest do dość dziwny objaw bo w zasadzie trzeba nacisnąć bardzo delikatnie pedał przyśpieszenia i wtedy to się pojawia, jeśli wcisnę mocniej to nie ma żadnych problemów. Co najdziwniejsze w zimę ten efekt nie występuje, już o nim zapominałem:) zrobiło się trochę cieplej i problem powrócił. Jak jest poniżej 5 stopni to efekt ten nie występuje. Efekt ten jest w zasadzie odkąd kupiłem samochód, a w między czasie zrobiłem następujące rzeczy:

-koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem

-termostaty

-turbina nowa nieregenerowana

-aktualizacja całego oprogramowania wraz z chipem robiona przez dziqsek-a.

 

Wtryski są ok, przelewy wyszły dobrze, w impie na zimnym mają od 0.0 do 1,2. później się to wyrównuje od 0,0 do 0,5. Ropę leje lotos dynamic plus co 2 tysiące wlewam liqui moly do smarowania CR od jakiegoś czasu, ponieważ wcześniej falowały mi delikatnie obroty, ale po zalaniu już 2 baku i tego środka, obroty się uspokoiły. Wczoraj podmieniłem jeszcze przepławkę na 100% dobrą z innego samochodu, a swoją wsadziłem do drugiego, u mnie nic się nie zmieniło i u kolegi również. Kurcze ratujcie, bo jest to dość irytujący efekt, a nie lubię jak mi coś nie działa w samochodzie, jakbym chciał :mad2: :cry2:

Edytowane przez blazej123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupie auta w tamtym roku około października też miałem takie objawy, przez zimę zniknęły jeszcze nie wróciły też mnie to denerwowało i mam nadzieję ze zaraz się nie pojawi :) myślałem że to kwestia paliwa na początku, daj znać jak znajdziesz przyczynę , pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.