Skocz do zawartości

318i napinacz rozrzadu problem


B.A.R.T.E.K

Rekomendowane odpowiedzi

dziś sie wziąłem za wymiane napinacza rozrzadu robota prosta szybka wiec to zrobiłem.

lecz coś poszło nie tak po przykreceniu nowego napinacza febi 85 zł poskładaniu wszytskiego odpaliłem auto. Odpaliło ale po dodaniu gazu i odpuszczeniu słychać jakiś stukot, myśle sobie musi sie rozpracowac olej dojśc i tak w ogóle pochodziłjakies 5 min i nic sie nie zmieniło wziąłem go na jazde próbną i lipa stracił moc, chyba jakos głośniej chodzi wydech

nie mam pojecia co sie stało jakies sugeste?

czy to rozrzad rozwaliłem czy jak?? jutro postraram sie dorwać jakiegos mechanika cos wiecej mi powie. obawiam sie najgorszego

tak teraz czytam różne rzeczy na ten temat i zwróciłem uwage na ten czujnik

http://zapodaj.net/811f452686a3a.jpg.html

(to nie mój silnik chodzi tylko o zaznaczenie czesci)

przy wymianie nappinacza ja go całkiem wyciągłem ponieważ nie mogłem odłączyc wtyczki czy to móógłby przez to powstac błąd

jak sadze jest to czujnik położenia wałka rozrzadu

w sumie nie wiem czy to coś da, czy jakos sytem sie zresetuje ale odłączyłem całkiem akumulator na noc niech sobie postoi

coś mi sie wydaje że to może być kabel załamany gdyz osłona rurkowa jest peknięta widać cienkie przewody mozliwe ze je uszkodziłem

tonacy brzytwy sie trzyma anóz sie naprawi

ps przepraszam za moją składnie ale jestem troche zdenerwowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem uszkodzonego czujnika wałka rozrządu jest właśnie mniejsza moc. Nie sypie błędami, a jakoś wolniej jeździ - przerabiałem, wymieniałem czujnik w 2 silnikach.

Ciężko stwierdzić co poszło nie tak, jednak na pewno przyjrzenie się tym przewodom jest wskazane.

Jak masz problem ze odpięciem wtyczki to najwidoczniej przez brud, który się nagromadził wokół niej, użyj jakiegoś zmywacza albo choćby wd40, które troche to zmyje i po prostu posiłuj się z tym trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na diagnozie był bład czujnika coś z wydechowym juz nie pamietam dokładnie jak to szło

diagnoza jest taka że przeskoczył rozrząd tak jakoś o dwa ząbki jak przypuszcza mechanik z serwisu

czemu to mi nie powiedzieli czasem sie tak zdarza i na mnie tak trafiło. Jeden mechanik powiedział, że napinacz był suchy i zanim dostał oleju nie działał ( nie napinał) tak jak powinien i łańcuch znalazł chwile by przeskoczyć. Natomiast w serwisie bmw powiedzieli, że te napinacze tzn (te po akcji serwisowej) poprawione są tak skonstruowane ze początkowe wcisniecia są o wiele silniejsze wiec nie ma to wpływu czy napinacz jest umoczony w oleju czy nie. Mozliwe, że za bardzo wciskałem ten nowy napinacz przed założeniem i stracił ta początkową mocniejsza sprężystość, którą wykorzystał później łańcuch.

pytałem się jak to prawidłowo wypadałoby wymienić mówił że dobrze jest założyć blokadę rozrządu.

Na to chwile auto stoi i czeka na swoją kolej po świętach mam podjechać do warsztatu. Najprawdopodobniej będzie trzeba ustawić rozrząd i zrobią to mi za 650 zł. Cena może sie podnieść jeżeli wyjdą jakieś inne problemy takie jak uszkodzone jakieś sprężyny chyba na zaworach albo jakieś inne już dobrze nie pamiętam jest ich ze sześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to robiłem. Za słabo dokręcone fazery przec co rozrząd przestawiony o 2 zęby. Jeśli chodzi o klekotanie to sprężyna na zaworze pękła. Ja wymieniałem wszystkie, podobno dużo zabawy. Pamiętaj że rozrząd musi być złożony z przyrządami inaczej przestanie odpalać hak u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.