Skocz do zawartości

Błędy żarówek i Modułu świateł FRM


Johny87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może będzie w stanie ktoś mi pomóc z trapiącym mnie problemem żarówek.

 

Dwa tygodnie temu wyskoczył mi błąd żarówek ( pomarańczowy ), oczywiście wszystkie działały bez problemu, wiec potraktowałem to jako zbliżający się koniec jakiejś żarówki. Sprawdzając która konkretnie dostałem dwa błędy CC-ID 132 i CC-ID 115 ( prawe światło cofania, prawa żarówka postojowa ) co mnie też zaskoczyło że niby naraz obydwie w tym samym czasie ?!? Kupiłem nowe żarówki, wymieniłem - dalej obydwa błędy, pozamieniałem stronami, poczyściłem styki- dalej błędy. Dodam że żarówki wyglądają na nowe. Nie wiem kiedy były zmieniane, bo właścicielem auta jestem od 4mc. Po wszystkich próbach, podłączyłem się przez prosty interfejs OBD2 iViNi BMWhat, który wskazał mi 14 błędów FRM oto one:

<--------------------------->

Fussraummodul /FRM:

- Blad: :Taillight broken

- Code: 00A8C2

- Blad: :brake light failure

- Code: 00A8C4

- Blad: :brake light failure

- Code: 00A8C3

- Blad: :Rear fog light broken left

- Code: 00A8BF

- Blad: :tail light

- Code: 00A8BC

- Blad: :tail light

- Code: 00A8BB

- Blad: :tail light

- Code: 00A8BA

- Blad: :Direction indicators broken left rear

- Code: 00A8B2

- Blad: :Direction indicators broken right front

- Code: 00A8B1

- Blad: :Right parking light defective

- Code: 00A8AD

- Blad: :Low beam left broken

- Code: 00A8AA

- Blad: :cornering light right

- Code: 00A8A9

- Blad: :cornering light left

- Code: 00A8A8

- Blad: :left parking light defective

- Code: 00A8AC

<--------------------------->

 

Teraz pytanie czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ? Wszystkie żarówki w tym momencie działają bez zarzutów ale jak mawiał ksiądz Natanek "wiedz że coś się dzieje"

Przeglądając internet znalazłem informacje że może być to błąd modułu FRM lub ktoś wymienił moduł ale go nie zakodował dlatego wszystkie żarówki działaja jak trzeba ( W miejscu gdzie jest moduł było ewidentnie grzebane )

Co zrobić z tymi błędami FRM i jak sobie poradzić z dwoma na desce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak było. zarówka nieprzepalona ale nie świeciłą, błąd na desce. Po wejsciu inpa w moduł świateł trzeba wykasowac blad i wszytsko bedzie działąc, przynajmniej u mnie tak było.

wyczytalem gdzies w interenecie ze gdy zarowka sie spali, to jest 60 uruchomien silnika na wymiane tej zarowki. Po tym czasie komputer wyłącza cały moduł, ktory trzeba jakby aktywowac inpa.

W moim przypadku molo tak byc, bo kupilem juz samochod z niesprawnym jednym swiatlem wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szczęście po podłączeniu do INPA udało się usunąć wszystkie błędy FRM. Niestety na desce dalej wyskakuje błędy dwóch wspomnianych żarówek, tylnej cofania i postojowej. Mimo czyszczenia styków wymiany, podmiany i zamiany żarówek błędy ( pomarańczowe ) mówiące o kończących się żarówkach dalej się ukazują. Dziwi mnie fakt, że obydwa błędy pokazały się naraz :mad2: Myślę powoli o skasowaniu kodu sprawdzającego stan żarówek. Jednak wolałbym tego nie robić :nienie:

Ktoś miał podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Cześć, udało się jakoś rozwiązać problem? Od ostatniego mycia auta mam podobnie. Wyskakuje mi błąd ccid 115 i 132 czyli spalona żarówka prawa wsteczna i przednia prawa pozycyjna. Po podłączeniu do INPy tez tylko takie błędy modułu FRM. co z tym radzicie zrobić? Żarówki oczywiście świecą. Wymieniłem na nowe także sprawne, tez świecą i dalej wyrzucają błąd. Gdzie szukać problemu? Mysle ze po myciu woda się gdzieś dostała ale przeglądałem styki i kostki i nie widzę żeby coś było nie tak. Poradzicie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.