Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów tył 330ci


florian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tyłu amorki 81 4901 557 207 i nie mogę znaleźć co to za zawias ostatnio ustawiali mi geometrie ale cały czas nie jeździ jak powinien na kazdej stacji ustawiali na standardowe zawieszenie amorki mają po 50-55% przód i tyl więc musze wymienić tylko na co

Ma ktos pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te amorki wycofali z produkcji następnie zastąpione zostały jako serią Advantage 556 884, ale co dziwne tą serię też wycofano (ok. rok temu), aktualny zamiennik wg. Sachs to o ile się nie mylę seria Super Touring 556 882 co ciekawe model zalecany do zawieszenia standardowego jak i sportowego. Edytowane przez MrTuner1986



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki zobaczymy co mi w sklepie znajda bo jak chciałem wymienić sprężyny i kupiłem kyb to podniosło przód o 5cm i byla masakra a były dobierane niby do modelu tak mi rozregulowali zawieszenie ze nie da się jeździć rzuca od prawa do lewa nowe opony wahacze tuleje poliuretan drążki końcówki z tyłu brak luzów a kiera sama wybiera wzniesienia a na kolejnych tragedia na maglu brak luzów nawet pompę wspomagania wymieniłem bo wyła rano i ciężko kierownica chodziła ale nic to nie dało efekt jak bym miał runflatyt ylko z przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto otpowiedz ze sklepu

"aktualny numer katalogowy amortyzatorów Sachs dla podanego przez Pana numeru to 556 884. To amortyzatory tylne dla opcjonalnych zawieszeń sportowych ('Sportowe dostosowanie podwozia' lub 'M Pakiet sportowy II'). Niestety Sachs w przypadku tylnych amortyzatorów do serii E46 pomija obecnie podział na 'Zawieszenie standardowe', 'Sportowe dostosowanie podwozia' i 'M Pakiet sportowy II' oferując identyczne amortyzatory dla wszystkich wersji zawieszenia. W uproszczeniu można powiedzieć, że amortyzatory tylne Sachs do wszystkich modeli serii E46 ze standardowym zawieszeniem to nr 556 882 (niebieskie Super Touring), a do wszystkich modeli serii E46 z opcjonalnym zawieszeniem ('Sportowe dostosowanie podwozia' lub 'M Pakiet sportowy II') to nr 556 884 (czerwone Advantage). Sachs pod koniec 2013 roku wycofał ze swojej oferty amortyzatory nr 556 884 i we wszystkich modelach, do których je dotychczas wskazywał dodał uwagę, że alternatywnie dla nieoferowanych już amortyzatorów nr 556 884 można zastosować 556 882. Niestety wiąże się to ze zmianą charakterystyki tłumienia. Z uwagi na opisaną sytuację bardziej polecam amortyzatory Monroe Reflex dedykowane do zawieszenia 'Sportowe dostosowanie podwozia' lub 'M Pakiet sportowy II'. Poproszę o przesłanie 7 ostatnich znaków z VIN Pańskiego 330Ci, sprawdzę dzięki niemu, które amortyzatory Monroe Reflex będą odpowiednie do Pańskiego BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.