Skocz do zawartości

problem z temperatórą


bunia86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, bo nie bardzo mam pomysł jak to rozwiązać, a mianowicie po włożeniu silnika wskazówka od temp dochodzi tylko do pierwszej kreski, zegary są wrzucone od 2.5 były też od 2.0 i było to samo, termostat jest sprawny, sprawdzałem, chociaż otwiera się przy 80 i takie ma oznaczenie to jakiś zamiennik, może to za niska temp do otwierania się termostatu? Do tego wisko jest sztywne czy to go wychładza? dodam że wkładałem drugie od kolegi które rzekomo było sprawne, ale dalej jest sztywne. sprawdzałem na forach i widze że różnie jest opisywane jak działa sprawne u mnie na jałowym chcąc zakręcić palcem nie zrobi całego obrotu, a po odpaleniu i zgaszeniu kręci się jakieś 3-4 sekundy. Czy coś jeszcze może odpowiadać za taki stan rzeczy? czujnik temp gdyby był walnięty to chyba w ogóle by jej nie pokazywał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Termostat na 80 stopni to mało, 88 lub 92 jest dobrze. visko nei może być sztywne. wymontuj wisko i bez niego pojeździj i zobacz czy się poprawie.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie termostat idzie do wymiany. A jak jest z tą viskozą pod pojęciem chodzi sztywno,czy to znaczy ze jet po prostu zużyta czy np można założyć nową sprawną tak że też bedzie chodziła sztywno bo np znajomy ma tds-a 1.8 i powiedział że mechanik założył mu nową na sztywno, słyszałem jak chodzi to po dodaniu gazu wyje jak by to v8 było, a u mnie jest nieznacznie głośniejsza niż norma. chciałbym tok jak najlepiej i sprawnie zrobić, bo zdaje sobie z tego sprawe że sztywna bardzo obciąża silnik, zabiera moc no i zwiększa spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.