Skocz do zawartości

demontaz i montaz kierownicy


Guccio

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

mam pytanie czy ktos z Was juz zmienial kiedys kierownice, w e36 96rok, jest czteroramienna kierownica z poduszka, jak to zrobic zeby nic nie zepsuc???

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz odłączyć akumulator (żeby później nie pojawił się błąd poduszki). Weź śrubokręt z końcówką torx ok. 4mm. Przekręć kierownicę tak, by jej ramiona były ustawione wzdłuż samochodu. W tym położeniu musisz poszukać od strony pedałów (od spodu) otworu w kierownicy- tam pierwsza śruba. Następnie poszukaj drugiej po przeciwnej stronie. Jak je odkręcisz, będziesz mógł odłączyć poduszkę (żółta wtyczka). Jeśli masz trochę smykałki mechanika nie będzie problemu. żeby zdjąć koło kierownicy musisz;

- zdjąć plastikową podstawę (montowana "na wcisk")

- odkręcić śrubę centralną (klucz "17"),

- w tym momencie ja odkręcałem jeszcze taką blokadę (chyba plastik), ale nie wiem czy to konieczne

- następnie zaznaczyć na kierownicy i czopie wzajemne położenie, żeby później "trafić"

- delikatnie "poruszać" na boki kołem kierownicy - powinna się wysuwać ku górze

- gdy juź będzie "wolna" musisz jeszcze odłączyć pierścień od poduszki.

Niestety dokładnie nie pamiętam jak jest z tym ostatnim, bo zaglądałem do kierownicy z rok temu. Przy składaniu oczywiście kolejność odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.