Skocz do zawartości

[E90] Tył ociera o nadkola


kikan991

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę się do rozmowy bo sam chcę kupić opony i nie jak czytam o tym obcieraniu to zacząłem się zastanawiać jakie wybrać?

 

Felgi to 8.0 i 8.5 i planowałem kupić 225/40/18 i 255/35/18 ale boję się że będzie mi obcierać lub też czytałem że abs może szaleć.

Podpowie mi ktoś kto ma jakiś zestaw u siebie i nie ma problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce dorzucić dystanse na tył 20 mm. Czy przy oponie 225/45/17 i feldze 34 taki dystans nie spowoduje obcierania na tyle? Jaki maksymalnie na przód? Jak to wygląda u was? Zawieszenie seryjne. Pytam bo chce uniknąć ewentualnej wymiany jak kolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Planuję kupić nowe felgi na lato i oczywiście opony. Felgi o parametrach 4x 8JX18 ET 30 i teraz zastanawiam się jakie opony. 235/40R18 będą ok? Zawieszenie standardowe.
g8T5Cbj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Planuję kupić nowe felgi na lato i oczywiście opony. Felgi o parametrach 4x 8JX18 ET 30 i teraz zastanawiam się jakie opony. 235/40R18 będą ok? Zawieszenie standardowe.

 

Proponuję szukać felg takich jak powinny być, przód węższy, tył szerszy. Rozmiar opon masz podany na którymś ze słupków, nie pamiętam którym. Wyżej już ktoś pisał jakie opony powinny iść na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fura: E90

Zestaw opon : Tyl 255x40x18 9 cali. Felgi ET20

 

Przy załadowanych aucie na hopach trą opony o nadkola z tego względu, że opona powinna być z tyłu 255x35x18 no i ET niskie.

Na forach niby piszą, że ET20 jeszcze ostatecznie przechodzi i teraz pytanie czy np. zmiana opony na 255x35x18 pomoże czy będzie trzeba wziąć jeszcze węższą oponę żeby się jeszcze schowała bardziej, bo na 9 calowej feldze pojdzie w stożek taki 235/40/18 ?

Najlepiej byłoby przetestować oba zestawy no ale pierw trzeba kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.