Skocz do zawartości

Czujnik biegu wstecznego


Cristo33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Zakupilem niedawno E90 no i oczywiscie zaczynaja wychodzic usterki "ukryte" :)

Mam wbudowane PDC (tyl), ktory nie działa ale tez nie wyswietla bledu. Poczytalem troszke na ten temat na tymze forum, gdzie polecono sprawdzic dzialanie swiatel biegu wstecznego no i fakt nie dzialaja.

W tym przypadku forumowicze radzili wymiane czujnika biegu wstecznego.

 

I tutaj pojawia sie pytanie, jak to zrobic w skrzyni manualnej? W mechanice pojazdowej jestem kompletnym nowicjuszem, ale zapalu nie brakuje:)

Dajcie znac czy warto to robic samodzielnie (nie mam inpy) i czy da sie wgole bez podlaczania programu diagnostycznego?

 

Bylbym rowniez wdzieczny za opnie czy moze to byc (o zgrozo) modul sterowania swiatlami? czy tez kombinacja tych dwoch usterek zawsze wskazuje na czujnik?

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego właśnie wymieniłem u siebie drugi, czujnik HELLA wytrzymał może ze 3 miesiące (olej dostał się do środka). Kupiłem oryginalny BMW droższy raptem o parę złoty, kosztował 40. http://czescidobmw.pl/szukaj/23%2014%207%20524%20811.html Nie baw się w zamienniki. co do czujnika, jeżeli masz do dyspozycji kanał to 5 min roboty. Żadnej inpy i komputera do tego nie trzeba. Wykręcasz stary i wkładasz nowy. Element nr 7.

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/23_0997-skrzynia-bieg-mocowanieelementy-dod/i49346/kL/sN/r2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety poprzedni właściciel po swapie, "upierdzielił" wiązkę do czujnika. Wiec nawet z nowiuśkim czujnikiem po wjeździe na kanał niewiele zrobiłem :)

 

Najwyraźniej N45 vs N43 mają inną instalację i sprzedawca nie podołał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.