Skocz do zawartości

e61 535d 2005 kombi jaka akcyza?


Dylek20

Rekomendowane odpowiedzi

Zapłacisz 18,6 % od wartości z faktury. Jak masz wartość mocno zaniżoną to wezmą z książki.

Zawsze możesz zrobić wycenę przez rzeczoznawcę ( opłaca się jak auto ma jakieś uszkodzenia) ale przelicz czy się opłaca czy nie lepiej zapłacić kwoty podatku jaka wyszła.

Co do wartości to przydały by się jakieś informacje o aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przerabiałem ten temat. Auto to 530d 2008rok.

Co do wyceny auta, kwoty w eurotaxie podobne są do tych co oferują ubezpieczyciele. Wejdź na axadirect i tam wylicz mniej więcej swoje auto. Od tej kwoty możesz zjechać do 33% z tego co się orientowałem w UC. Na te 33% składa się akcyza + podatek jakiś tam. Ja osobiście miałem oryginalną fakturę na 8 tysięcy euro +-40% mniej niż cena rynkowa według ubezpieczyciela, dodatkowo posiadałem potwierdzenie z banku przelewu za auto itp jakby się czepiali. Ale wszystko przeszło bez najmniejszego problemu. Więc myślę że do 40% jak zjedziesz z fakturą nie będzie problemu. Dodatkowo niektórzy piszą na fakturze/umowie do poprawek lakierniczych, stuki w silniku itp. Nie pisz żadnych głupot że nie masz pół auta bo mogą Ciebie wezwać na wycenę auta i wtedy zonk bo okaże się że auto całe i dowalą z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacje o uszkodzeniach na umowie i ma przegladzie gosc taryfy ulgowej stosowac nie bedzie. Mozna miec 2 umowy...jedna na przeglad bez adnotacji a druga z adnotacji na "clo". Mozna miex umowe i osobno protokol z opisem stanu a na przefladzie protokolu nie polazywac by nie kusic...takttk jest wiele

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się taktyk jest wiele ale za akcyzy ostatnio UC się biorą ostro. Pracuje w wydziale komunikacji i wiem że w tym roku było już więcej zapytań z UC niż w ubiegłym roku w sprawie pojazdów i akcyz od nich zapłaconych. Więc lepiej nie kusić losu i nie przekładać dwóch umów bo kiedyś ktoś może się do tego doczepić. Ale każdy robi jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.