Skocz do zawartości

BMW E46 320D 150KM, PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM


jakub939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, do utworzenia nowego tematu skłonił mnie brak znalezienia konkretnego rozwiązania mojego problemu z centralnym zamkiem. Problem zaczął się od tego, że otwieranie i zamykanie z pilota czasami działało i nie działało. W końcu przestał działać całkowicie, odrazu powiem na wstępie, że przycisk w środkowej konsoli zamyka i otwiera za każdym razem i przez zamek też wszystko działa, z odpalaniem też nie mam problemu. Z tego wywnioskowałem, że moduł komfortu jest sprawny i podobnie też stwierdził elektryk przy okazji jakiejś innej naprawy mojego samochodu. Wszystkie informacje jakie dowiedziałem się na ten temat wskazywały na akumulator w kluczyku, więc zamówiłem ten oryginalny akumulator Panasonica i zleciłem jego wymianę koledze, który zajmuje się takimi rzeczami. Sprawdził kluczyk, wymienił akumulator i powiedzial, że pod WAGIEM kluczyk normalnie daje sygnał (niestety nie ma programu do bmw, więc nie mógł go zakodowac). Poczytałem dużo na forum i próbowałem sam go zakodowac wedle instrukcji forumowiczów wiele razy i nie działa dalej. I tu pojawia się moje pytanie, co jeszcze może powodować tą usterkę oprócz kluczyka i modułu komfortu? Proszę o konkretne odpowiedzi i nie branie odpowiedzi z innych tematów bo już je wszystkie przeczytałem. Jestem już zdenerwowany tą usterką, bo męcze się z nią długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kilku sposobów :-)

1. Wcisniety przycisk otwarcia, 3 razy naciskając logo

2. Tak samo, tylko na odwrót z przyciskami też próbowałem

3. Z wcisnietym przyciskiem otwierania wkladalem do stacyjki i wykonywalem czynności z punktu pierwszego

 

Co Ty proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić to tak. Wsiadasz do auta i zamykasz drzwi(nie ryglujesz) Przekrecasz kluczy do momentu az zaświeci sie kontroka od poduszki i odrazu go cofasz. Wyciagasz i wciskasz przycisk otwarcia i 3 razy zamkniecia. Po udanym kodowaniu centralny zamknie i otworzy. Ja u siebie tak to robilem kilka razy i dziala

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ten sposób cały czas próbuje i nie wychodzi

Czytałem, że 3 sekundy trzeba odczekać, u mnie raczej patrzenie na kontrolke od airbaga nie ma sensu, bo cały czas się świeci (było to naprawione, ale potem zachciało mi się wymieniać bezpieczniki i zaczęła się znowu świecić, a błędu się nie da wykasowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.