Skocz do zawartości

E36 318is Coupe - Głośniki


CzauS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niedawno zakupiłem sobie autko widoczne na zdjęciu oraz w opisie.

Blacharka - O.K.

Silnik - O.K.

Elektryka - O.K.

Stan aktualnie BDB !

Dlatego postanowiłem trochę dopieścić swoje cacuszko.

Planuję zakupić coś z Car Audio

Aktualnie posiadam

- Radio Alpine CDE 180RR

- Skrzynia Basowa JBL GT5-12 (275W RMS a szczytówka 1100W)

- Wzmacniacz AudioMedia 1300.5 - 1300W (póki co sama skrzynia podpięta)

 

Przy zakupie samochodu głośniki pozostały seryjne, które mi nie dają zbyt dużej satysfakcji.

Z tego co mi wiadomo z przodu są głośniki 130mm a z tyłu w półce 100mm.

I teraz nasuwa mi się parę pytań do was drodzy forumowicze !

 

1. Powiedzcie mi proszę czy jest gdzieś jeszcze miejsce na głośniki żeby nie modyfikować tapicerki?

2. Jak zrobić by z tych 130mm i 100mm wmontować większe głośniki? (Słyszałem o tych dystansach, że się daje, ale nie mam o tym bladego pojęcia)

3. Czy jeżeli chciałbym większy głośnik, to muszę się też liczyć, że będzie ostro wystawał z tapicerki np w drzwiach po włożeniu w/w dystansów?

4. Czy założenie z tyłu na półkę tzw. jajek wchodzi też w grę?

5. Czy z tyłu w boczkach też można jakoś zamontować głośniki ?

 

___________

 

To chyba tyle :) Bardzo byłym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł również coś dobrać do moich powyższych pytań (głośniki, dystanse itp)

Pozdrawiam i liczę na pomoc !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, co do tylniej polki jest dystans dzieki ktoremu mozesz zalozyc owale w miejsca seryjne, Z przodu 130 sopokojnie moze wystarczyc pod warunkiem, ze dobrej firmy. Pytanie jeszcze jedno czy zamirzasz glosniki montowac pod wzmacniacz czy do radia.

 

Edit:

w boczki mozesz wstawic ale bedziesz musial przeprowadzic kable oraz podziurawić plastiki, 4 dobre glosniki + tuba zapewnia dobry dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co chcesz uzyskać z dzwieku. Wygluszenie plus zmiana głosników plus zmiana radia na takie co daje wiecej mocy znacznie poprawi jakość dzwieku.

Najlepiej zestaw odseparowany na przód czyli 2 wysokotonowe, 2 sredniotonowe. Tył polecam przyciszyc lub w ogole wyłączyć. Dzwiek z obu stron bedzie gorszy.

Potem możesz dać wzmacniacz co juz w ogole poprawi dynamike.

 

Nie wiem jak w e36 są mocowane głosniki ale powinny być na sztywno przytwierdzone do nieruchomych elementów. Czyli jeśli głosnik w drzwiach jest przymocowany do boczka to trzeba to przerobić zeby był do drzwi.

 

Wygłuszenie matami specjalnymi, wersja tańsza też dobra to mata dekarska do kupienia w sklepach budowlanych jak obi czy castorama. Za jakieś 150zł wygłuszysz przednie drzwi bez problemu.

 

Poczytaj po forach car audio. No i wszelkie elipsy, czy podwójne glosniki to niestety słabo grają.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.