Skocz do zawartości

kierunkowskaz mruga 1 raz


topas

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowym, szczęśliwym, posiadaczem pierwszego w życiu BMW. :D

problem z kierunkowskazem polega na tym, że po "lekki" włączeniu (bez pokonywania oporu) kierunkowskaz mruga TYLKO 1 raz :( . powinien chyba mrugnąć 3 razy.

przy "pełnym" włączeniu wszystko działa prawidłowo. częstotliwość mrugania wydaje się ok. wszystkie żarówki są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputerze pokładowym można ustawić liczbę mrugnięć. Być może użyłeś drugiego kluczyka dlatego masz inaczej :)

 

jak można coś pozmieniać w komputerze pokładowym?

można to zrobić samodzielnie?

faktycznie mam dwa kluczyki. mam rozumieć że kluczyk zawiera informacje o ustawieniach auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na kluczykach można mieć różne ustawienia kilku rzeczy, m.in. liczba mrugnięć kierunku, ryglowanie drzwi, czas świecenia świateł po zamknięciu auta czy światła dzienne (jak ktoś ma zakodowane). Generalnie kłania się instrukcja obsługi auta. Podpowiem że należy przy pomocy przełączników w dźwigni od kierunkowskazów wejść w "SET" (ikona z kluczem) i w tym menu ustawić liczbę mrugnięć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź.

instrukcję przeczytałem już klika razy "od deski do deski", w tym dwa razy po angielsku (tylko taką znalazłem w necie do e90 LCI) i raz po niemiecku (taką dostałem z autem).

nie udało mi się niczego znaleźć :(

idę "pobawić się" w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja durny :mad2:

bawiłem się komputerem w czasie jazdy i dlatego widziałem tam tylko opcje do jasności wyświetlacza oraz ustawienia daty i godziny.

w garażu opcji ustawień "pojawiło się" nieco więcej...

także możliwość ustawienia ilości "mrugnięć" kierunkowskazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R420:

 

1. włącz zapłon ( nie silnik, bez sprzęgła )

2. na lewej dźwigni przyciskiem góra-dół poruszaj aż pojawi się kluczyk z checkiem i SET

3. potwierdź bocznym przyciskiem

4. przyciskiem góra-dół klikaj aż na wyświetlaczu będzie znaczek migaczy (<- -> ) z cyferką 1x lub 3x

5. naciśnij boczny przycisk

6. góra-dół wybierz 1x lub 3x - co chcesz mieć

7. zatwierdź bocznym

 

Jeśli użyjesz potem innego pilota to może być trzeba ustawiać jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no próbuje tak robić ale nie mam tam za dużo opcji ;/ mam tak jak mówiłem godzinę, datę i jednostki i na końcu RESET. Mam e90 z 2005 roku. Da się to jakoś odblokować żebym miał więcej ustawień ?

 

Hmm, wyczytałem gdzieś że w 2005 bez navi tak jest - dziwne, pewnie tylko przez komputer serwisowy można zmieniać ustawienia, jak w E46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Ja tez nie mialem tej opcji i pojawila mi sie w menu przy okazji jakiegos upgrade o ile pamietam. Pojawila sie tez wtedy mozliwosc ustawienia czulosci czujnika zmierzchu.

Natomiast jak namierzysz kogos kto ma carly to mozna ustawic jeszcze 5 mrugniec, ktore jest dostepne poza 1 i 3.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.