Skocz do zawartości

Wymiana silnika z m40b18 na m40b16


lukaszbanach14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy ostatnio kupilem sobie swoje pierwsze auto od kolegi który przyjechał do mojego warsztatu BMW e36 318i z silnikiem do wymiany. Mam taki problem ponieważ nigdzie w swojej okolicy niemoge znaleźć silnika m40b18 ale za to znalazłem m40b16 z BMW e30. Pytanie brzmi tak czy wtryski i sterownik silnika z 1.8 będzie pasował do 1.6 i czym się to może różnić bo na razie tyle co wiem to to że będę musiał zmienić miske.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głównie tyle co chciałem wiedzieć bo dla mnie to auto akurat nie musi mieć żadnej mega mocy chodzi mi tylko o to żeby jeździło zresztą ma gaz na mieszalniku to i tak będzie chodzić bez względu na tą pojemność chciałem się dowiedzieć jak z Benzyną

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głównie tyle co chciałem wiedzieć bo dla mnie to auto akurat nie musi mieć żadnej mega mocy chodzi mi tylko o to żeby jeździło zresztą ma gaz na mieszalniku to i tak będzie chodzić bez względu na tą pojemność chciałem się dowiedzieć jak z Benzyną

 

Dzięki!

na sterowniku z m40 czy m43 to nawet m42 czy m44 będzie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli m42 b18 ten IS 140 km tez by poszedł?

A co z napędem skrzynia powinna pasować nie ?

tak da się odpalić i jeździć, ale to nie będzie taka sama jazda jak na ori kompie od m42

 

skrzynia i cały napęd pasuje, jedyna różnica to taka, że jeśli w m42 była klima to był też dwumas i oczywiście inne sprzęgło, a jak nie było klimy to dawali zwykły zamach jak w m40

 

co do kompa to nie polecam robić takich drutów i dać taki komputer jaki powinien być, m42 nie miały EWSu więc nie ma problemów z jego wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten 1.6 to jakiś w dobrych pieniądzach? To m40 ma wadliwe smarowanie wałka rozrządu przez co się wyciera i robią się cyrki. Sam to przechodziłem i robiłem calutki rozrząd. Wcześniej nawet myślałem że to komputer i mam taki na zbyciu.

Jeśli masz możliwość to wrzuć sobie m43 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.